آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2412
تاریخ انتشار : 3 آبان 1390 11:10
تعداد بازدید : 686

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

مجتمع های آموزشی و پرورشی در اولویت تجهیز فناوری اطلاعات

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تحت پوشش قرار گرفتن نزدیک به 2 میلیون دانش آموز به مجتمع های آموزشی و پرورشی خبر داد و گفت: امسال یک میلیون و 700 هزار نفر دانش آموز نقاط شهری، تحت پوشش مجتمع های آموزشی و پرورشی قرار گرفتند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت– ابراهيم سحر خیز  این مجتمع‌ها را کلید نجات آموزش و پرورش کشور دانست و افزود:‌ بنا بر همین اهمیت و ضرورت تصمیم این وزارت، مجتمع‌های آموزشی و پرورشی در اولویت تجهیز به فناوری اطلاعات قرار گرفتند.
این مقام مسوول نقش مدیران این مجتمع‌ها را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: این مجتمع‌ها موظف شدند علاوه بر پوشش دادن ساعت رسمی، ‌فعالیت فوق برنامه را غنی‌سازی کنند و شورای مدرسه را براي توجه به سیر توالی دوره‌های مختلف تحصیلی در مدارس فعال کنند.
معاون وزیر از اختصاص 64 میلیارد تومان برای تخصیص مدارس خبر داد و گفت: ‌با تخصیص 32 میلیارد تومان از سوی معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش و 32 میلیارد تومان نیز از سوی معاون وزیر و ريیس توسعه مدارس کشور قرار شد جمعا 64 میلیارد تومان با هدف هوشمندسازی مدارس در اختیار مدارس به ویژه مجتمع‌های آموزشی و پرورشی شهری قرار گیرد.
آموزش ضمن خدمت معلمان در خصوص IT، مهم‌ترین دغدغه آموزش و پرورش
وی مهم‌ترین دغدغه آموزش و پرورش را آموزش ضمن خدمت معلمان در خصوص فناوری اطلاعات عنوان کرد و افزود: با دستور وزیر آموزش و پرورش مدیران موظف شدند در تمام مدارس کارگاه آموزشی یک روزه یا دو تا سه ساعته برگزار کرده و معلمان را تشویق و ترغیب برای فراگیری این فناوری‌ها کنند.
سحرخیز از برگزاری نمایشگاه هوشمند کشور در اصفهان خبر داد و گفت: در این نمایشگاه هر دو بخش خصوصی و دولتی شرکت کرده بودند. این نمایشگاه نشان داد استان اصفهان در هوشمندسازی تاکنون بسیار موفق عمل کرده است.وی افزود: آنها توانسته بودند به صورت پایلوت، محتوای الکترونیکی را با انعطاف لازم در اختیار دانش‌آموزان و معلمان قرار دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :