آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24040
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1391 12:28
تعداد بازدید : 897

تازه های وب

پایگاه خبری وب سایت های ایران خبر از راه اندازی سایتی به نام پروفسورا http://www.professora.ir داد که نخستین سیستم وب سایت دهی به استادان دانشگاه در ايران شناخته شده است.

این سرویس که به صورت رایگان در اختیار استادان دانشگاه قرار می‌گیرد و امکانات یک سرویس‌دهنده وبلاگ را در اختیارشان قرار می‌دهد. این سرویس علاوه بر یک دامنه، 50 مگابایت فضای اختصاصی نیز به هر استاد
می‌دهد.
طراحی و پیاده‌سازی وب‌سایت پروفسورا بوسیله شرکت پاراکس رایانه، دفتر مرکزی سیستم مدیریت محتوای فارسی دیتالایف انجین در ایران است.
اگر از علاقه‌مندان به کاریکاتور باشید، وبنا هفته گذشته یک خبر خوب برای شما دارد: راه‌اندازی سایت روز کارتون http://www.roozcartoon.com.
سایت روز کارتون علاوه بر انتشار روزانه کارتون‌های خبری، کارتون‌های منتشر شده در مطبوعات را نیز در فضای مجازی بازنشر می‌کند. علاوه بر موضوعات روز، عناوینی از جمله تولید ملی، انرژی هسته‌ای، مقاومت، جنگ نرم، حقوق بشر و تحریم جزو محورهای اصلی روز کارتون برای تولید کارتون‌های خبری است.
از برنامه‌های آینده روز کارتون می توان به برگزاری جشنواره‌های فصلی کاریکاتور مطبوعاتی و انتشار هفته‌نامه تخصصی کاریکاتور مطبوعاتی
اشاره کرد.
سایت دوشنبه، هفته پیش گزارشی از راه‌اندازی سایت جدیدی به نامم بامداد ساری منتشر کرد. این سایت قرار است مجری پروژه کتابخوانی در یک کلاس
مجازی باشد.
می‌توان گفت بامداد ساری که هنوز راه‌اندازی نشده و قرار است به زودی کار خود را آغاز کند کارش خواندن کتاب با همه اعضا به صورت آنلاین، آموزش و تمرین ترجمه برای بخشی از اعضاست.
مسوولان این سایت قصد دارند ضمن تاکید بر کتاب‌های ارزشمند ایران و جهان، و لحاظ کردن مباحث آموزشی در حوزه تحقیق و مطالعه، به نوعی کار اسپانسرینگ ترجمه و در صورت امکان چاپ کتاب را در قالب فعالیت‌های گروهی تبیین و دنبال کنند. گفتنی است ع.پاشایی، نویسنده و مترجم یکی از گردانندگان این سایت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :