آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24037
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1391 12:19
تعداد بازدید : 786

توقیف، مرگ، آزادی

درگذشت هوگو چاوز اواخر هفته گذشته جامعه مجازی را تحت تاثیر خود قرار داد. هزاران کاربر، ایرانی و غیر ایرانی در شبکه های اجتماعی خبر درگذشت هوگو چاوز را به همراه نظرشان درباره وی منتشر کردند.

بهار ادیبان

دولت ایران یک روز را به مناسبت درگذشت هوگو چاوز عزای عمومی اعلام کرد. اما تا پیش از درگذشت چاوز، خبر داغ شبکه‌های اجتماعی وضعیت کشاورزان اصفهان و گرانی پسته در کنار کاهش قیمت دلار و سکه بود. در حالی که طی حداقل سه ماه اخیر قیمت دلار با نوسان و افزایش روبه‌رو بود، هفته گذشته قیمت دلار به سه هزار تومان رسید.
آزادی چند روزنامه نگاری که در بهمن ماه با حضور ماموران وزارت اطلاعات در روزنامه‌ها بازداشت شده بودند نیز یکی از اخباری بود که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب داشت. اما از توصیه‌های بیشتر کاربران در شبکه‌های اجتماعی به دوستان خود، بازدید از نمایشگاه عکس آزاده اخلاقی بود که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده است. آزاده اخلاقی با بازسازی لحظه مرگ شخصیت‌های معروف، نمایشگاهی با اسم به روایت یک شاهد عینی بر پا کرده است که با استقبال زیادی نیز روبه‌رو شده. هفته گذشته بسیاری از کاربران ایرانی از سرعت و کیفیت نامناسب اینترنت گلایه داشتند.
هر چند اختلال در اینترنت از سوی هیچ منبع رسمی تایید نشده اما بسیاری از کاربران طی روزهای گذشته از افت سرعت و کیفیت اینترنت ناراضی بودند.خبر توقیف ماهنامه تجربه، مهرنامه و هفته‌نامه آسمان در چهارشنبه گذشته جامعه مجازی را نگران کرد. این سه نشریه که رویکرد اصلاح طلبی داشت به صورت هم‌زمان
توقیف شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :