آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24033
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1391 12:9
تعداد بازدید : 602

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

ارز مبادله ای، ارزان می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حضور رییس جمهور در بانک مرکزی به منظور بررسی روند تامین ارز کالاهای اساسی و مواد واسطه ای، گفت: دکتر محمود احمدی نژاد هم در مورد تامین ارز کالاهای اساسی که ارز مرجع به آنها تعلق می گیرد و هم در رابطه با تامین ارز سایر کالاهای واسطه ای که در اولویت سه تا 9 قرار گرفته و ارز مبادلاتی دریافت می کنند تاکیدات لازم را بر مدیریت جریان ارز با سرعت بالاتر صورت داده است.

خبرگزاری مهر- مهدی غضنفری افزود: به همین دلیل در جلسه‌ای که پنج‌شنبه هفته گذشته به ریاست رییس‌جمهور در بانک مرکزی برگزار شد، تصمیم بر این گرفته شد که مقادیر ارز کالاهای اساسی از سوی بانک مرکزی افزایش یابد.وی گفت: سایر اولویت‌های کالاهایی نیز از طریق مرکز مبادلات ارزی، تامین ارز خواهند شد، این در شرایطی است که این مرکز در روزهای گذشته حجم ارز در اختیار خود را بالا برده و چنانچه این روند ادامه یابد آثار بسیار مثبتی در تامین کالاها و کاهش نرخ ارز در بازار خواهد داشت. به گفته غضنفری، تدابیر خوبی در جلسه بانک مرکزی اتخاذ شده است که اگر اجرایی شود، جریان ارز در اختیار می‌تواند تامین کالاهای اساسی را به سرعت دو برابر کند. به گفته غضنفری، طرح پایش بازار در 31 استان کشور اجرایی خواهد شد که برخی از آنها تا شنبه (امروز) و برخی دیگر از چهارشنبه‌ای که گذشت کار خود را آغاز خواهند کرد.
وی افزود: هدف از اجرای این طرح هماهنگی بین 15 دستگاه دولتی و خصوصی است که در حوزه تنظیم بازار نقش دارند ضمن اینکه ستاد نوروزی تنظیم بازار نیز به صورت لحظه به لحظه قیمت‌های بازار را اعلام و به مردم در خریدهای نوروزی کمک می‌کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مردم از انصاف انتظار دارند که هم قیمت و هم کیفیت را بالا ببرند و بر این اساس رضایت آنها را در ایام پایانی سال تامین کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :