آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24032
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1391 12:7
تعداد بازدید : 579

اصناف، انصاف را رعایت کنند

معاون اول رييس جمهور گفت: اصناف و بازاريان در ايام پايان سال و شب عيد انصاف و مروت را بيش از گذشته پيشه خود سازند و در اين مدت ضمن كسب درآمد و سود، كمي بيشتر رعايت حال مردم را کنند.

پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري- محمدرضا رحيمي در «اجلاس سراسري شوراي اصناف كشور» كه در نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار شد، با بيان اينكه بازار به عنوان تشكلي فراگير و همه جانبه در همه كشورها نقشي مهم و اساسي در معيشت مردم ايفا مي‌كند، گفت: اصناف و بازاريان ايران اشخاصي شريف و قابل احترامند كه با اهداي 64 هزار شهيد و كمك‌هاي پشت جبهه، نقشي اثرگذار در دوران دفاع مقدس از خود بر جاي گذاشتند.
رحيمي با بيان اينكه حدود هشت هزار و 400 اتحاديه صنفي و سه ميليون واحد صنفي در بخش‌هاي توليدي، توزيعي و خدماتي در حال فعاليت و خدمت به مردم در شبكه توليد و توزيع كالا هستند، گفت: اصناف و بازاريان در ايام اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها كمك بزرگي براي دولت بودند كه با همياري و همدلي نقش مهمي را در اجراي موفقيت‌آميز اين قانون ايفا كردند.
وي گفت: برخي مشكلات اخير كه در بازار ايجاد و موجب نوسانات قيمت‌ها شده، ناشي از توطئه دشمنان و تخلفات عده‌اي در داخل است كه تلاش مي‌كنند با اختلال در بازار شرايط را براي مردم سخت و دشوار كرده و دولت را زير سوال ببرند، اما با تقويت بازرسي و تشديد نظارت‌ها كه با همكاري اصناف انجام مي‌شود جلوي اين تخلفات گرفته خواهد شد.
رحيمي همچنين با اشاره به سخنان رييس شوراي اصناف و طرح برخي مشكلات توسط وي، گفت: خواسته‌هاي اصناف به زودي در دولت پيگيري مي‌شود و براي رفع مشكلات چاره‌انديشي خواهد شد.
در اين مراسم رييس شوراي اصناف نيز از آمادگي پنج هزار بازرس رسمي و 20 هزار بازرس افتخاري در سراسر كشور خبر داد و گفت: اين بازرسان در شب عيد و ايام نوروز با تخلفات و گران‌فروشي مقابله خواهند كرد.
گفتني است در پايان اين مراسم رحيمي فرمان آغاز به كار رسمي طرح مشترك پايش بازار با همكاري سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان، شوراي اصناف و سازمان تعزيرات حكومتي را در سراسر كشور صادر كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :