آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24026
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1391 11:49
تعداد بازدید : 732

با اجرای پروژه Inside Out و مشارکت مردم دنیا

پرتره های غول آسا روی دیوار شهرها نصب می شود

یک گرافیتی کار و عکاس فرانسوی از مردم سراسر دنیا دعوت کرده در اجرای پروژه عکاسی به نام Inside Out مشارکت کنند.

 

فناوران- جی‌آر www.jr-art.net هنرمند فرانسوی که به خاطر عکس‌هایش در کرانه غربی رود اردن به شهرت رسیده، در حال اجرای پروژه‌ای است که همه مردم دنیا می‌توانند در آن مشارکت کنند. جی‌آر این پروژه را با جایزه صدهزار دلاری TED در سال 2011 اجرا می‌کند. قرار است او عکس‌های پرتره سیاه و سفیدی را که عکاسان برایش ارسال می‌‌کنند را در ابعاد غول‌آسا چاپ کرده و برای صاحب عکس یا هر جایی که او می خواهد ارسال کند تا روی دیوارهای شهر نصب شود.
جی‌آر روی سایت این پروژه www.insideoutproject.net اعلام کرده تا کنون بیش از 120 هزار پوستر به بیش از 100 کشور جهان از سوی این پروژه ارسال شده است. عکس‌هایی که در این پروژه مشارکت داده می‌شود در نهایت در یک نمایشگاه مجازی روی اینترنت به نمایش گذاشته خواهد شد.
برای شرکت در این پروژه باید حداقل پنج نفر از یک کشور عکس‌های خود را همراه با اسم و محلی که عکس گرفته شده و تاریخی که دوست دارند پروژه را در محل مورد نظر اجرا کنند به تیم جی آر ایمیل کنند.
جی‌آر پروژه‌ای به نام رو در رو www.jr-art.net/projects/face-2-face را با استفاده از پرتره‌هایی که از اسراییلی‌ها و فلسطینی‌ها گرفته بود اجرا کرد که در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفت. او به اسراییل و فلسطین سفر کرد و از مردم هر دو منطقه در کوچه و خیابان خواست مقابل دوربین‌‌اش با لنز واید، شکلک در بیاورند. بعد چهره یک اسراییلی و یک فلسطینی را در اندازه بسیار بزرگ به صورت سیاه و سفید چاپ کرد و روی دیوار حایل در کرانه غربی رود اردن چسباند. این عکس‌ها آنقدر شهرت پیدا کردند که توجه رسانه‌ها را جلب کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :