آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24019
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1391 11:37
تعداد بازدید : 567

طرح جامع وزارت ارتباطات پس از انتخابات بررسی می شود

رییس کمیته ICT مجلس گفت: طرح جامع وزارتICT بعد از انتخابات بررسی می شود که طبق آن سازمان فضایی و موسسه تحقیقات باید به وزارتخانه بازگردند و فعالیت های مرتبط در سازمان های دیگر نیز به وزارت ارتباطات سپرده شود.

خبرگزاری فارس- رمضانعلی سبحانی‌فر با بیان این مطلب گفت: طرح جامع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شده و برای انجام کار کارشناسی به کمسیون‌ مربوطه ارسال خواهد شد.
رئیس کمیته ICT مجلس افزود: با توجه به شلوغی‌ دستورکارهای پیش‌روی مجلس و با در نظر گرفتن اینکه طی مراحل کارشناسی چند ماهی زمان می‌برد، بنابراین طرح جامع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بعد از انتخابات در دستور کار خواهد گرفت.
وی دربارهعلت تهیه این طرح تصریح کرد: در چند سال اخیر وزارت ارتباطات تا حدی مورد بی‌مهری قرار گرفته که در نتیجه آن هم‌اکنون بخش‌هایی از این وزارتخانه منتزع شده و بخشی از مسوولیت‌های آن در سازمان‌های دیگر انجام می‌شود.
سبحانی‌فر ادامه داد: این در حالی است که وزارت ICT زیرساخت توسعه تمام وزارتخانه‌ها است و از این رو باید از یک مدیریت یکپارچه و واحد برخوردار باشد تا یکپارچگی بخش‌های مختلف سیستم را حفظ کند.
رییس کمیته ICT مجلس افزود: حتی در این طرح دیده شده که بخش‌های مرتبط با فعالیت‌ وزارت ارتباطات در صورت لزوم از وزارتخانه دیگر به این وزارتخانه منتقل شود.
وی گفت: هم‌اکنون سازمان فضایی در زیرمجموعه ریاست‌جمهوری اداره می‌شود در حالیکه حوزه فعالیت‌های این سازمان فعالیت‌های فضایی و ماهواره‌ای است و این فعالیت‌ها نیز در وظایف وزارت ارتباطات قرار دارد. بنابراین سازمان فضایی باید به وزارت ارتباطات منتقل شود.
سبحانی‌فر گفت: علاوه بر این موسسه تحقیقات ICT که از مجموعه وزارت ارتباطات خارج شده باید به این مجموعه بازگردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :