آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 24015
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1391 11:33
تعداد بازدید : 1055

افزایش کیفیت ارتباطات مخابراتی در جزیره خارک

با هماهنگی های به عمل آمده از سوی اداره کل ارتباطات استان و با تلاش متخصصان بومی، ارتباط از طریق فیبرنوری برای جزیره خارک برقرار شد.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- علی سملیان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با بیان این مطلب گفت: پس از برقراری این ارتباط، پهنای باند در دسترس مردم و شرکت‌های فعال در جزیره خارک افزایش می‌یابد.
وی افزود: پیش از این ارتباطات مردم جزیره از طریق رادیویی تامین می‌شد که به دلیل موقعیت جغرافیایی آن ارسال سیگنال در برخی مقاطع زمانی با مشکل مواجه بود.
وی گفت: با برقراری ارتباط فیبرنوری در این جزیره، کاربران در بخش‌های مختلف از ارتباطی با کیفیت مناسب و به صورت دایمی برخوردار می‌شوند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: سال 85 نیز تلاش‌هایی به منظور برقراری ارتباط به صورت فیبرنوری برای جزیره خارک صورت گرفته بود که به دلیل مشکلات متعدد این موضوع عملیاتی نشد.
وی افزود: پس از راه‌اندازی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مهرماه امسال، استاندار بوشهر از این اداره‌کل به عنوان نماینده حاکمیت در بخش ICT خواست تا پیش از پایان امسال، ارتباط فیبرنوری این جزیره برقرار شود. سملیان با اشاره بر تلاش‌های صورت گرفته در این خصوص گفت: اداره‌کل ارتباطات در راستای وظایف محوله از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نشست‌های متعددی را میان مسوولان ذی‌ربط در حوزه زیرساخت و شرکت نفت فلات قاره برقرار کرد.
وی گفت: در این راستا و به دنبال تعامل به دست آمده، اتصال فیبرنوری جزیره خارک در بهمن ماه امسال و به دست متخصصان بومی منطقه برقرار و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است. مدیرکل ارتباطات استان بوشهر، با بیان اینکه بیش از این ارایه خدمات در این حوزه در جزیره خارک از سوی شرکت‌های خارجی تامین می‌شد، گفت: پس از اعمال تحریم‌ها، شرکت‌های خارجی دیگر پاسخگوی تعهدات خود در خصوص برطرف کردن خرابی‌های ایجاد شده نبودند و در همین راستا، متخصصان داخلی کشورمان این تحریم‌ها را به فرصتی بزرگ تبدیل کردند و با همتی مضاعف، اتصال فیبرنوری جزیره خارک را عملیاتی کردند.
وی افزود: جزیره خارک به دلیل شرکت‌های فناوری فعال در حوزه فراورده‌های نفتی که تماما به دست متخصصان داخلی و بومی مدیریت می‌شود، یک نماد تولید ملی در کشور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :