آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239755
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1397 8:52
تعداد بازدید : 483

وزیر ارتباطات تایید کرد:

کیفیت کلی اینترنت مشکل دارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: افت کیفیت سرویس ها دو علت دارد که یکی از آن ها به کیفیت کلی اینترنت و دیگری به شرایط ایجاد شده بر اثر حکم قضایی صادره برای فیلترینگ برمی گردد.

مهر - محمدجواد آذری در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران، پیرامون ایجاد اختلال در برخی سرویس های اینترنتی، اظهار داشت: افت کیفیت سرویس ها دو علت دارد که یکی از آن ها به کیفیت کلی اینترنت و دیگری به شرایط ایجاد شده بر اثر حکم قضایی صادره برای فیلترینگ برمی گردد.   وی افزود: کیفیت سرویس بخشی از حق الناس است که باید رعایت شود و ما این مطالبه به حق مردم را دنبال خواهیم کرد. امیدواریم ظرف روزهای آینده بتوانیم رضایت را به مشترکان سرویس ها برگردانیم.
آذری جهرمی ادامه داد: از مردم تقاضا داریم که اگر مشکلاتی در زمینه کیفیت سرویس ها دارند، اعلام کنند. برای خبرنگاران و خبرگزاری ها هم تمهیداتی از سوی وزارت ارشاد اندیشیده شده است.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه مردم می توانند از طریق شماره ۱۹۵ نظراتشان را درباره مشکلات اینترنتی ارایه کنند، اظهار داشت: ما افت سرعت نداشته ایم اما شاهد کاهش کیفیت بودیم  که امیدواریم به زودی برطرف شود.
آذری جهرمی در پاسخ به سوالی پیرامون اتخاذ تصمیم جدید در خصوص تلگرام، گفت: ما صاحب تصمیم نیستیم اگر صاحب تصمیم ها تصمیم جدیدی گرفتند خودشان اعلام می کنند. 
وی ادامه داد: نرم افزاری هایی که در عرصه فضای مجازی ارایه خدمت می کنند باید از صنف خودشان مجوز بگیرند و مطابق قانون موجود صنفشان برای آنها تصمیم گیری می کند. کسب وکارهای اینترنتی یک صنف دارند وکسب کارهای سنتی یک صنف دیگر دارند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه اپلیکیشن ها  بر اساس نوع فعالیت شان از یکی از این اصناف مجوز می گیرند، عنوان کرد: از سوی دیگر برای خدمات بانکی شان مجوز «ای نماد» را می گیرند و در حوزه گردشگری از سازمان میراث مجوزشان را تهیه می کنند. البته قرار است که تمام این مجوزها تجمیع شود و به صورت پنجره واحد در اختیار متقاضیان قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :