آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239668
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1397 10:6
تعداد بازدید : 474

ادعای برخی منابع بازاری:

گوشی باز هم گران می شود

در حالی که این روزها کمتر درباره نرخ دلار صحبتی به میان می آید، اما وضعیت بازار همچنان نابسامان است.

فناوران - از بعد از تعطیلات نوروز نوسان شدید نرخ دلار باعث نابسامانی بیش از پیش بازار موبایل شد تا آنجا که بازاری که در طول یک سال گذشته نابسامان بود، رونق خود را بیش از پیش از دست داد و به یک باره با افزایش شدید قیمت ها روبه رو شد و به نوعی دچار شوک شد. 
در این اوضاع بسیاری از سودجویان قیمت ها را حتی در مواردی تا 50 درصد افزایش دادند تا سود خوبی از این اوضاع به جیب بزنند. 
در این شرایط نرخ هیچ گوشی ثابت نیست و هر لحظه قیمت متفاوتی از یک گوشی ارایه می شود. برخی از گوشی ها همچون سری گلکسی اس و نوت سامسونگ و آیفون کمیاب شده اند؛ بر این اساس درصورتی که مشتری خواستار مدل خاصی از یک گوشی باشد با نرخ بسیار بالایی در اختیارش قرار می گیرد.
به این ترتیب میزان کلاه برداری ها دراین اوضاع نابسامان بیشتر از گذشته شده است. همچنان شاهد فروش گوشی های کارکرده و دست دوم به جای گوشی های نو هستیم.
به گفته بازاریان نرخ لوازم جانبی هم با افزایش زیادی روبه رو شده است و حتی میزان فروش این اجناس هم در بازار کاهش یافته و تقریبا بازار به حال نیمه تعطیل درآمده است. 
بر اساس گزارش فعالان بازار اوضاع بازار احتمالا تا یکی دو ماه دیگر نیز بدتر خواهد شد چرا که هنوز هم ارز دولتی به واردات موبایل تعلق نمی گیرد و در آینده نزدیک واردکنندگان هم با مشکل ارزی روبه رو می شوند قطعا بازار خالی از جنس خواهد شد و احتمالا شاهد افزایش قیمت ها بیش از پیش خواهیم بود.
اگرچه هم اکنون هم اوضاع مناسبی برای خرید گوشی نیست اما احتمالا تا یکی دو ماه آینده باز هم وضعیت بازار نسبت به حال حاضر بدتر خواهد شد و اگر نرخ ارز تثبیت نشود، قطعا شاهد شوک بدتری در بازار خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :