آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239662
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1397 9:57
تعداد بازدید : 716

الزام دریافت کد شناسه کالا و ثبت نمایندگی

واردات تبلت ۷۳ درصد کاهش یافت

شروط جدید برای واردات تبلت های دارای سیم کارت اعلام و مقرر شد که از ورود تبلت های بدون شناسه و نمایندگی برای واردات جلوگیری شود.

ایسنا-  گمرک ایران در بخش نامه ای اعلام کرده است که از این پس واردات رایانه لوحی یا همان تبلت هایی که دارای سیم کارت هستند، تنها از طریق اخذ شناسه کالا و ثبت نمایندگی برای آن مجاز خواهد بود.
براساس اعلام گمرک، متقاضیان ورود این کالا باید پیش از مراجعه به سامانه جامع تجارت، ابتدا شناسه های کالایی مربوطه را در سامانه شناسه کالا به نشانی cid.ntsw.ir ثبت کرده و سپس جهت ثبت نمایندگی خود در سامانه یک پارچه مجوزها به مرکز اصناف مراجعه کنند.
این گزارش می افزاید در صورتی که شناسه کالایی محصول موردنظر قبلا در سامانه شناسه کالا ثبت شده باشد، می توان بدون تعریف شناسه جدید از شناسه های تعریف شده استفاده کرد. این در حالی است که بر اساس آمار گمرک ایران، در فروردین ماه سال جاری ارزش واردات این کالا بیش از ۵۰۰ هزار دلار بوده است.
آمار گمرک حاکی است که در نخستین ماه از سال جاری ۵۱۴ هزار و ۵۷۷ هزار دلار رایانه لوحی حداقل هفت اینچ دارای سیم کارت از چین و امارات متحده عربی به ایران وارد شده است. این در حالی است که ارزش واردات این کالا در فروردین ماه سال گذشته یک میلیارد و ۹۵۶ هزار و ۳۴۲ دلار بوده است.
به این ترتیب واردات این کالا در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۷۳ درصدی همراه بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :