آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239661
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1397 9:56
تعداد بازدید : 866

معبدی که برای سگ های روباتیک مراسم ختم می گیرد

یک معبد بودایی در حومه توکیو برای صدها سگ روباتیک مراسم خاکسپاری برگزار می کند چراکه صاحبان عزادار آنها فکر می کنند این سگ ها روح دارند.

آنا- این مراسم، مانند دیگر مراسم های خاکسپاری ژاپنی، بخور، یک کاهن و دعا برای آرامش روح از دست رفته برگزار می شود. تنها تفاوت این است که این مراسم برای صاحبان عزادار برگزار می شود تا با سگ های روباتیک «AIBO» خود خداحافظی کنند. 
این عزاداران که وابستگی شدیدی به سگ های روباتیک خود دارند، به این مراسم خاکسپاری می روند چراکه معتقدند روبات های شان روحی داشته اند که حالا باید به آرامش برسد. در سال 1990، سونی سه هزار دستگاه از این روبات ها را روانه بازار ژاپن کرد و در سال 2006 پس از فروش 150 هزار روبات تولید آن را متوقف کرد و پشتیبانی از مدل های موجود را نیز کنسل کرد. 
صاحبان این سگ های روباتیک که به شدت به حیوان خانگی هوشمند خود وابسته شده بودند، راهنمایی های خود را درباره نگهداری بهتر از این روبات ها با یکدیگر به اشتراک می گذاشتند. اما در نهایت بسیاری از این سگ های روباتیک به دلیل نبود آپدیت های نرم افزاری از کار افتادند. کمپانی تعمیرات الکترونیک «A FUN» که در تعمیر وسایل قدیمی تخصص دارد، در سال های اخیر 800 روبات AIBO را به این معبد بودایی فرستاده است. با متوقف شدن خط تولید AIBO، صاحبان این سگ های روباتیک پیر یا مرده معمولا برای تعمیر قطعات یا سرویس آنها را به این کمپانی می فرستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :