آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239639
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1397 13:26
تعداد بازدید : 461

همکاری فیس بوک و کوالکام در زمینه اینترنت بی سیم

فیس بوک به تازگی از کوالکام کمک خواسته است تا فناوری لازم برای پروژه وای فای گیگابیت این شرکت را ارایه دهد. کاربرد و مضمون این پروژه، امکان ارسال کارآمد داده از طریق روترها و افزایش سرعت اینترنت است.

ایتنا- فیس بوک اخیرا در زمینه اینترنت پرسرعت از کوالکام درخواست همکاری کرده است. اساس این همکاری، ارایه فناوری لازم برای اجرای پروژه شرکت فیس بوک است که تلگراف نام دارد. 
در این پروژه، داده ها با کارایی بالاتری از طریق روترها ارسال می گردد و سرعت اینترنت به شدت افزایش می یابد. شرکتی که قرار است این فناوری را ارایه دهد، کوالکام است که در زمینه اینترنت پرسرعت، مهارت و تخصص بالایی دارد. فیس بوک در سال 2016 و در کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان اعلام کرد که قصد دارد چنین پروژه ای را پیاده کند. شرکت مذکور در توضیح و تفسیر این پروژه اعلام کرد: پروژه تلگراف، یک سیستم بی سیم چندگره ای است که بر هدایت اینترنت پرسرعت به سوی مناطق و نواحی شهری متراکم تمرکز دارد.  
چیپ ست های جدید کوالکام با فناوری تلگراف، همگام و یکپارچه سازی می شود و به همین خاطر تولیدکنندگان می توانند با تلاش امیدوارانه، روترهای خود را ارتقا دهند و از این طریق داده های خود را با فرکانس 60 گیگاهرتز ارسال کنند. با این کار، سرعت اتصالات پهن باند نیز بیشتر خواهد شد. 
سخنگوی شرکت کوالکام اذعان داشت که این پروزه، راهکاری برای نواحی روستایی و شهری به حساب می آید. تست های زمینه ای با این هدف انجام می شود که پروژه مذکور در اواسط سال آینده میلادی اجرا شود. با این وجود، به هیچ وجه مشخص نیست که پروژه تلگراف چه زمانی به صورت واقعی مورد بهره برداری قرار گیرد. کوالکام قصد دارد که یک چیپ ست سلولی کوچک نسل پنجم برای تولیدکنندگان و حاملان گوشی همراه تولید کند. در حال حاضر این شرکت با همکاران فعال در حوزه دسترسی همکاری دارد. 
لازم به ذکر است که به هیچ وجه مشخص نیست که حامل ها، چه شرکت هایی هستند ولی به احتمال قوی، نوکیا و سامسونگ جزو این حامل ها هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :