آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239603
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1397 11:8
تعداد بازدید : 683

آموزش پهپادهای مبتنی بر هوش مصنوعی با واقعیت مجازی

محققان دانشگاه MIT روشی را ابداع کرده اند که با کمک آن می توان به پهپادهای مبتنی بر هوش مصنوعی و خودمختار سرعت بیشتری داد و آنها را در محیط های بسته بدون نگرانی از برخورد با اشیا و در و دیوار رها کرد.


فناوران - سیستم Flight Goggle، که توسط آزمایشگاه MIT برای سیستم های اطلاعاتی و داوری طراحی شده است، همراه با آزمایشگاه علم کامپیوتر و هوش مصنوعی خود، وسایل پروازی بدون سرنشین را قادر می سازد تا یک محیط کاملا مجازی را ببیند و از این محیط چیزهایی یاد بگیرند تا در فضاهای فیزیکی و میان اجسام نیز مانور دهد. 
سرتاچ کارامان، پروفسور هوانوردی و ستاره شناسی دانشگاه MIT در این مورد می گوید: به نظر ما این یک تحول بسیار بزرگ در توسعه تکنولوژی پهپادهاست، مخصوصا برای پهپادهایی که سرعت بالایی دارند. این تکنولوژی می تواند سیستم خودمختار سرعت را کارآمد و سریع تر کند و پاسخگویی این سیستم را افزایش دهد. این تکنیک بر پایه محیط های واقعیت مجازی بنا نهاده شده است و تلاش می کند خرابی یا سقوط این ماشین های پرنده را کاهش دهد که در نتیجه آن نیاز به تعمیر یا جایگزینی کمتری داشته باشند.
این سیستم می تواند مسیر حرکتی پهپاد را تعقیب کند و تصاویری فوتورئالیسم با سرعت 90 فریم در ثانیه از موقعیت مجازی فعلی بسازد و سریعا برای پردازش تصویر پهپادها ارسال کند. یکی از مدیران و محققان این سیستم بیشتر توضیح می دهد که پهپادها در یک اتاق خالی به پرواز درمی آیند در حالی که این فضا کاملا شبیه سازی شده است و تصور می کنند در یک دنیای واقعی پرواز کردند. بنابراین، پهپادها این فرصت را دارند که آموزش ببینند و مهارت های جدیدی را یاد بگیرند.
کارامان توضیح می دهد: در دو الی سه سال آینده یک پهپاد خودمختار را وارد مسابقات پهپادها خواهیم کرد و بهترین بازیکن انسانی را شکست خواهیم داد. لحظه ای که می خواهید پردازش پربازده کامپیوتری انجام دهید و سرعت را زیاد کنید، حتی کوچک ترین تغییرات در محیط هم می تواند باعث برخورد پهپاد با موانع شود. نمی شود در چنین محیطی تمرین کرد، اگر می خواهید ببینید چقدر سریع می توانید بروید نیاز به محیطی در واقعیت مجازی دارید.
تکنولوژی Flight Goggle از ضبط حرکت، پردازش تصویر و موارد دیگر بهره می برد و همچنین در بخش پهپاد های دانشگاه MIT مورد آزمایش قرار می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :