آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238403
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1397 10:37
تعداد بازدید : 299

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

تمام شرایط برای ایجاد استارت آپ ها مهیاست

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایجاد زیست بوم کارآفرینی و نوآوری سازگار با مزیت های بومی شهرستان می تواند با تکیه به نیروی انسانی خلاق و تحصیل کرده زمینه شکوفایی اقتصادی را فراهم آورد.

معاونت علمی ریاست جمهوری - سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، در جمع دانشگاهیان، فعالان فناور و مسوولان اجرایی شهرستان تربیت حیدریه گفت: تلاش های فعالان فناوری و اجرایی شهرستان تربیت حیدریه فراتر از تصور من بوده و رشد فناوری در این شهرستان با سرعت و شتاب قابل توجهی در حال حرکت است.
ستاری توسعه استارت آپ ها و کسب وکارهای دانش بنیان سازگار با زیست بوم استان را راهکار توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد ارزش افزوده دانست و افزود: شرکت هایی که در حوزه های سازگار با ذات و بوم شهرستان فعالیت می کنند می توانند در تلفیق با فناوری، اطلاعات و ارتباطات به نوآوری هایی دست پیدا کنند که ضمن ایجاد ارزش افزوده قابل توجه، اشتغال تحصیل کردگان و نخبگان بومی استان را فراهم می سازد.
رییس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه ساختار دولتی از ساختار دانش بنیان و استارت آپی جداست، اعلام کرد: در طول سال های اخیر با تلاش برای تفکیک این دو حوزه، ضمن اصلاح فرهنگ کارآفرینی، نسل جدیدی از کارآفرینان جوان و تحصیل کرده شکل گرفته است که به زودی با استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان خود در جای بزرگ ترین شرکت ها و کسب وکارهای حضور پیدا می کنند. 
وی با بیان ایجاد زیرساخت های رشد و توسعه کسب وکارهای فناور افزود: مراکز رشد، شتابدهنده ها و مراکز نواوری نقش مهمی در ایجاد زیرساخت لازم برای توسعه شرکت های جوان و خلاق شهرستان ایفا می کنند. 
رییس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، عنوان کرد: شرایط فرهنگی کنونی نسبت به گذشته متحول شده است و برای حمایت از کسب وکارهای فناور مهیا است. همچنین با اصلاح نگرش و جهت گیری دانشگاه ها که به تازگی با اصول و قواعد حوزه دانش بنیان آشنا شده اند، زمینه برای رشد نیروی انسانی کارآفرین موردنیاز استان فراهم شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :