آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238399
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1397 10:33
تعداد بازدید : 128

دستگیری سارقی که دیسک های قدیمی ویندوز را دوباره می فروخت

یکی از مراکز بزرگ بازیافت کننده دستگاه ها و لوازم الکترونیکی به سوءاستفاده از دیسک های ویندوز متهم شد و بر اساس رای نهایی دادگاه مجبور شد به مدت 15 ماه کسب و کار خود را تعطیل کند.

شماران سیستم- اریک لاندگرن که مدیریت این مرکز را در شهر کالیفرنیا برعهده دارد بر اساس رای نهایی دادگاه به زندان و پرداخت 50 هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد.
در پرونده قضایی او اعلام شد که این مرد آمریکایی 28 هزار قطعه دیسک بازیافتی ویندوز را در اختیار گرفته و سپس هر کدام از آنها را به قیمت 25 سمت به یک مرکز فروش رایانه های دست دوم فروخته است.
لاندگرن ادعا کرد که او از این دیسک ها استفاده کرده است تا عمر رایانه هایی که دیگر ارزشی نداشتند را بیشتر کند و از این طریق به خریداران دستگاه های رایانه ای دست دوم و تعمیر شده کمک کند هزینه کمتری برای در اختیار گرفتن نسخه قانونی ویندوز پرداخت کنند.
با مطرح شدن این پرونده قضایی شرکت مایکروسافت نیز به آن ورود کرد و پس از انجام بررسی های لازم توضیح داد لاندگرن مجوزهای مربوط به سیستم عامل ویندوز را نقض کرده است و خسارتی بالغ بر 700 هزار دلار به این شرکت وارد آورده است.
فروشندگان رایانه معمولا دیسک های بازیافتی مربوط به سیستم عامل ویندوز را همراه با دستگاه های قدیمی خود به شرکت های مربوطه ارسال می کنند و این در حالی است که رایانه های بازنشسته شده با همچنان مجوز دارند به صورت رسمی سیستم عامل ویندوز را که از ابتدا روی آن نصب شده بود مورد استفاده قرار دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :