آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238396
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1397 10:25
تعداد بازدید : 134

Spotify رقیب اپلی خود را کنار زد!

اسپاتیفای، بعنوان یکی از معروف ترین سرویس های پخش آنلاین موسیقی در جهان، به رکورد جذب بیشترین کاربران و مشترکان دست یافته است.

ایسنا- اسپاتیفای (Spotify) که یک نرم افزار و رسانه پخش آنلاین و جاری موسیقی، پادکست و ویدیوست، با انتشار نخستین گزارش مالی خود از رکوردشکنی خود در جلب نظر کاربران رایگان و مشترکان پولی خود خبر داده است.
طبق این گزارش، اسپاتیفای به جذب  ۷۵ میلیون مشترک و ۹۹ میلیون کاربر رایگان موفق شده است. این سرویس محبوب موسیقی در مجموع میزبانی بیش از ۱۷۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و ۷۵ میلیون مشترک پولی را به خود اختصاص داده است.
اسپاتیفای که یکی از بزرگترین رقبای قدرتمند سرویس اپل موزیک است، از رقیب دیرینه خود، اپل، پیشی گرفته است چراکه تعداد کاربران رایگان اپل موزیک ۴۰ میلیون است، این در حالیست که اسپاتیفای ۹۹ میلیون کاربر دارد که به طور رایگان از آن استفاده می کنند.
بدون شک، منطقه آمریکای شمالی که شامل ایالات متحده آمریکا و کانادا می شود، از بزرگترین طرفداران و کاربران اپلیکیشن های استریم موسیقی به شمار می روند. ایالات متحده به تنهایی حدود ۴۰ درصد از درآمد سرویس های موسیقی در جهان را به خود اختصاص داده است. درآمد سرویس های استریم موسیقی در این کشور از ۲.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده است.
برآورد می شود تعداد مشترکین سرویس های استریم موسیقی در آمریکا تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۹۰.۱ میلیون نفر خواهد رسید که در مقایسه با آمار ۴۹.۱ میلیون نفری کنونی، شاهد یک رشد دو برابری خواهد بود. محبوبیت سرویس های موسیقی علاوه بر اینکه توانسته درآمد این صنعت را شکوفا کرده و افزایش دهد، به رعایت حقوق کپی رایت و حق نشر آهنگ ها نیز کمک بسیاری کرده است.
نرم افزار و اپلیکیشن اسپاتیفای که برای سیستم عامل اندرویید، iOS، ویندوز و مک قابل استفاده و اجراست، به کاربران این امکان را می دهد تا به صورت کاملا قانونی با رعایت حق کپی رایت و ناشران موسیقی، به صورت آنلاین موسیقی های مورد علاقه خود را جست وجو کرده و به آنها گوش بسپارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :