آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237825
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1397 8:59
تعداد بازدید : 207

هشدار اتحادیه رایانه به فروشندگان کالاهای کامپیوتری

کالاهای سرمایه ای فاوا باید با گارانتی 18 ماهه به فروش برسد

ارایه خدمات پس از فروش 18 ماهه از الزاماتی است که اتحادیه صنف فناوران رایانه برای نمایندگی های فروش در نظر گرفته و مقرر شده است که تمام کالاهای مصرفی حوزه آی تی باید با ضمانت نامه 18 ماهه به فروش برسند.

undefined
مریم عسگری
این درحالی است که بسیاری از فروشندگان و همچنین فروشگاه های مجازی کالاهای سرمایه ای گران قیمت مانند نوت بوک را با ضمانت یکساله به فروش می رسانند. ضمن اینکه این ضمانت یکساله به درستی ارایه نمی شود و خریدار در هر صورت متضرر می شود.
همین موضوع موجب شده است شکایت های بسیاری در این زمینه به اتحادیه فناوران رایانه ارایه شود.
در این زمینه اتحادیه صنف فناوران رایانه اعلام کرده است که متاسفانه در برخی از سایت های معروف که به فروش کالاهای دیجیتال می پردازند به علت بی اطلاعی مصرف کننده، کالای سرمایه ای با گارانتی 12 ماه ( یک سال) به فروش می رسد.
این اقدام فروشگاه های مجازی و حتی تامین کننده کالا غیر قانونی بوده و هیچ تفاوتی با کم فروشی  ندارد. بر اساس اعلام اتحادیه صنف فناوران رایانه، کم فروشی در خدمات نیز نوعی تخلف محسوب می شود و اتحادیه با آن مقابله می کند.
با توجه به این موضوع اتحادیه رایانه به همه فروشگاه های مجازی و تامین کنندگان کالاهای ای تی هشدار داده است که هر چه سریع تر اقدام به رفع این تخلف کرده و گارانتی ها را درباره کالاهای سرمایه ای، طبق قانون سازمان حمایت از مصرف کننده از 12 ماه به 18 ماه افزایش بدهند.
 اتحادیه همه سایت های فروشگاه مجازی و گارانتی های تایید شده سازمان حمایت را رصد می کند و در صورت مشاهده تخلف برخورد خواهد کرد. اتحادیه صنف رایانه به مسوولان سایت های متخلف و فروشنده کالایی که درباره آن تخلف صورت گرفته، 48 ساعت مهلت داده می دهد تا این تخلف را بر طرف کنند؛ در غیر این صورت هم مسوولان سایت و هم فروشندگان باید جوابگو باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :