آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237821
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1397 8:54
تعداد بازدید : 358

حمله سایبری گسترده به اعضای جمعیت امام علی (ع)

روز پنجشنبه حمله گسترده و سازمان دهی شده ای به اعضای جمعیت امام علی (ع) صورت گرفت.

undefined
فناوران - جمعیت امداد دانشجویی–مردمی امام علی(ع) که یکی از نهادهای خیریه تاثیرگذار در حوزه زنان و کودکان آسیب دیده به شمار می رود، در توییتر خود درباره جزییات حمله سایبری به این موسسه توضیح داد:  در صبح روز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۹۷، حمله سایبری به اکانت های تلگرام، جی میل، فیس بوک و لینکدین تعداد زیادی از اعضای جمعیت امام علی شکل گرفت.
بر اساس این گزارش در ساعت ۶ الی ۷:۳۰ صبح، تلاش های مکرر برای هک کردن این اعضا صورت گرفت. به این صورت که پیامک های متعهدد تایید ورود به تلگرام (verification code) به گوشی های شخصی هر یک از این افراد ارسال شد و بلافاصله هکر توانست از طریق دزدیدن یا شنود این پیامک ها به اکانت های شخصی اعضا دست پیدا کند.
لوکیشن همه این موارد از کبک کانادا بود درحالی که ساعت ورود با ساعت ایران همخوانی داشت. در مرحله بعد این هکر اقدام به تغییر پسورد two–step کرد.
همچنین جی میل بعضی از اعضا به همین صورت هک شد. یعنی از طریق کد فراموشی، در همین ساعات یک کد به گوشی شخصی اعضا ارسال شد و باز از طریق دزدیدن این کد، هکر توانست وارد جی میل شده و پسورد جی میل را عوض کند. با این اقدام هکر توانست پسورد two–step را برای تلگرام، از ایمیل پشتیبان، تغییر دهد.
در ادامه این رشته توییت آمده است از آنجا که برای امنیت بیشتر اکانت ها همه سرویس ها و سایت های مطرح از پیامک تلفنی استفاده می کنند، مشخص است کسی که این اقدام قبیح و زشت را به هر شکل و صورتی انجام داده، امکان تحت تاثیر قرار دادن ساختار پیامکی در کشور را داشته است. لازم به ذکر است این روش ها به هیچ عنوان نمی تواند مانع از فعالیت ما در زمینه مسایل و بحران های اجتماعی شود.
همچنین در پی حمله سایبری به شماره تلفن ها و ایمیل های چند تن از اعضای جمعیت امام علی، سازنده کانال تلگرام جمعیت امام علی نیز هک شد. بنابراین در صورت بروز هرگونه فعالیت و مطالب مشکوک، این جمعیت هیچگونه مسولیتی در این قبال نداشته و پیشاپیش از شما مخاطبین محترم پوزش 
می طلبد.
محمد طالقانی مسوول تبلیغات جمعیت امام علی (ع) دراین باره به فناوران گفت: متاسفانه دسترسی ما به ایمیل ها قطع شده اما کنترل فیسبوک و لینکدین جمعیت را مجددا در اختیار گرفتیم.
وی افزود: به کانال تلگرام این جمعیت دسترسی داریم اما پسوورد دو مرحله ای کانال تلگرام تغییر کرده و با توجه به در اختیار نداشتن ایمیل ها، این نگرانی وجود دارد که کنترل این کانال در اختیار دیگران نیز قرار گیرد.
طالقانی گفت: برای تعداد زیادی از اعضای جمعیت پیامک کد ورود به تلگرام آمد. از جمله پنجشنبه شب در حالی این پیامک برای من ارسال شد که تا صبح روز بعد، گوشی خود را چک نکرده بودم و بنابراین دسترسی به این کدها از طریق روش هایی چون فیشینگ یا بدافزار، غیرمحتمل است.مسوول تبلیغات جمعیت امام علی (ع) گفت: با توجه به تعطیلی آخر هفته، روز شنبه با نهادهای مسوول در این خصوص تماس خواهیم گرفت. بیشترین نگرانی ما سوءاستفاده از کانال های ارتباطی جمعیت امام علی (ع) و ارسال پیام های غیر واقعی به اعضا و مخاطبان است.
براساس این گزارش جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی(ع) یک سازمان مردم نهاد، مستقل، غیرسیاسی و غیردولتی است که در سال ۱۳۷۸ به ثبت رسید و فعالیت خود را با مجوز رسمی از وزارت کشور دنبال می کند. این جمعیت در سال ۲۰۱۰ موفق به اخذ مقام مشورتی در شورای امور اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد شده است. جامعه هدف جمعیت امام علی را کودکان و زنان آسیب دیده تشکیل می دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :