آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237760
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1397 10:36
تعداد بازدید : 174

سامانه ثبتارش به سامانه تجارت منتقل شد

سازمان توسعه تجارت در بخشنامه جدیدی، با هدف ساماندهی فرایند ثبت سفارش، سامانه ثبتارش که مختص انجام عملیات ثبت سفارش بود را به سامانه جامع تجارت منتقل کرد.

undefined
فناوران - سازمان توسعه تجارت در بخشنامه ای جدید فرآیند ساماندهی ثبت سفارش را ابلاغ کرد. بر این اساس، تمامی ردیف های تعرفه باقی مانده در سامانه ثبتارش به سامانه جامع تجارت منتقل شده و مجوز ثبت سفارش، اعم از افتتاح یا تمدید صرفاً باید از این سامانه انجام شود.
سازمان توسعه تجارت اعلام کرده است که این امر در راستای تسهیل امور متقاضیان و در اجرای تصویب نامه هیات وزیران در جهت ساماندهی و یکپارچه سازی فرآیند ثبت سفارش انجام شده است.
در این نامه ای که از سوی مجتبی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت، خطاب به علی علی آبادی، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات نوشته شده، علاوه بر شرح مصوبه هیات وزیران در سه بند در مورد انتقال سامانه ثبتارش به سامانه جامع تجارت، فرآیند ویرایش در ثبت سفارشات بانکی و غیربانکی توضیحاتی برابر زیر داده شده است.
۱- تمامی ردیف تعرفه های باقی مانده در سامانه ثبتارش به سامانه جامع تجارت انتقال یافته و کلیه متقاضیان دریافت مجوز ثبت سفارش (اعم از افتتاح یا تمدید) صرفاً از درگاه سامانه جامع تجارت نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
۲- فرآیند ویرایش در ثبت سفارشات بانکی:
در دوره اعتبار ثبت سفارش بانکی، ویرایش همانند آنچه که تابه حال در ثبت سفارش بانکی عمل می شده است، مبنا خواهد بود.
در صورت انقضای مهلت اعتبار ثبت سفارش بانکی، حداکثر یک بار تمدید مجاز خواهد بود و اعتبار آن تا سقف ۱۸۰ روز پس از تاریخ صدور ثبت سفارش اولیه است.
۳- فرآیند ویرایش در ثبت سفارشات غیر بانکی:
در دوره اعتبار ثبت سفارش: اصلاحات و ویرایش همانند ثبت سفارش بانکی بلامانع است.
در دوره اتمام اعتبار ثبت سفارش: هرگونه ویرایش و یا تمدیدی نیازمند اخذ مجوز کمیته ماده ۱۴ تصویب نامه مورخ ۱۳۹۷.۱.۲۲ هیات وزیران است و یا درخواست ثبت سفارش جدید بانکی انجام شود.
بر این اساس، ثبت سفارش واردات کالا که پیش از این طریق از سامانه ثبتارش انجام می شد، اینک از طریق سامانه جامع تجارت ایران به آدرس ntsw.ir امکان پذیر است و تخصیص ارز مورد نیاز آن نیز در سامانه نیما انجام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :