آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237744
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1397 9:56
تعداد بازدید : 325

اقدام اتحادیه برای ساماندهی بازار خدمات پس از فروش

طراحی هولوگرام برای معرفی شرکت های معتبر

در ادامه طرح نیمه کاره ساماندهی بازار خدمات پس از فروش، اتحادیه به صورت ناگهانی وارد فاز جدیدی از این طرح برای سازمان های دولتی و خصوصی شده است.

undefined
فناوران- داستان هم از این قرار است که اتحادیه با ارسال نامه ای به شرکت های دولتی و خصوصی اعلام کرده است که باید کالاهای دارای هولوگرام را که نشان دهنده خدمات پس از فروش معتبر است، خریداری کنند و از خرید کالای بدون هولوگرام خودداری کنند.
این نامه خطاب به همه مصرف کنندگان کالای آی تی از قبیل نهاد ریاست جمهوری، وزارت خانه ها، سازمان ها، ارگان ها، بانک های دولتی و خصوصی، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، ارتش، بسیج مستضعفین، شرکت های خصوصی و مصرف کنندگان خانگی و هر فرد حقیقی و حقوقی و حتی فعالان صنف آی تی نوشته است.
در این نامه اعلام شده است که اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در نظر دارد طی برنامه قبلی در مورد خدمات پس از فروش و ساماندهی بازار برای جمع آوری کارت های تقلبی و حمایت از شرکت هایی که دارای مجوز از سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده هستند، اقدام به تولید هولوگرام با امنیت بالا کرده و امیدوار است با این هولوگرام مردم بتوانند شرکت هایی را که به تعهد خود در مقابل گارانتی متعهد هستند، از شرکت هایی که هیچ تعهدی به کالای خود ندارند و فقط سود دریافت می کنند تمیز دهند.
هولوگرام های تولید شده دارای شماره 12 رقمی، 10 عدد و 2 حرف به صورت یونیک هستند و از لحاظ امنیت ویژگی خاص خود را دارد. 
اتحادیه صنف رایانه اعلام کرده است که برنامه ریزی بابت این هولوگرام به صورتی انجام شده که تمام مشکلات دیده شده اند و امکان تقلب وجود ندارد. همچنین هر هولوگرام با سریال مخصوص 2 حرفی و 10 عددی خود، فقط برای یک بار تولید می شود و پس از استفاده مصرف کننده دیگر این شماره تکرار نمی شود. 
اتحادیه صنف رایانه اعلام کرده است که هر هولوگرام علاوه بر شماره یونیک، دارای شماره مخصوص یک برند و مخصوص یک کالا است، نام شرکت گارانتی کننده هم با همان هولوگرام مشخص است. به این ترتیب خریدار پس از خرید کالای سرمایه ای که باید کارت گارانتی به همراه داشته باشد، برای اطمینان از اصالت کالا  و اینکه بداند قاچاق نباشد و کسب اطلاع از اینکه شرکت وارد کننده و گارانتی کننده همان شرکت معتبری باشد که در سایت اتحادیه ثبت شده است، اسکرپ روی هولوگرام را پاک می کند و شماره 12 رقمی و حروفی را به شماره02188926926 ارسال می کند.
به این ترتیب هنگام دریافت جواب، نام کالا، برند، نام شرکت و تاییدیه اتحادیه صنف فناوران رایانه را روی گوشی مشاهده می کند. در صورتی که شماره روی هولوگرام تقلبی باشد، در هیچ سیستمی جواب مثبت مشاهده نمی شود و خریدار با ارسال پیامک که هزینه آن نیز به عهده اتحادیه است، با آرامش خاطر کالای مورد نظر خود را خریداری می کند.
 اتحادیه صنف رایانه اعلام کرد که فروش کالا از تاریخ 15 اردیبهشت ماه بدون کارت گارانتی و کارت گارانتی بدون هولوگرام اتحادیه خلاف است  و در صورت طمع خریدار نسبت به کاهش اندک قیمت کالای بدون گارانتی، تمام مسوولیت به عهده خود اوست.
کارشناسان بر این باورند که با توجه به شرایط فعلی، این اقدام اتحادیه مشکلی از بازار رفع می کند و مشکلات اساسی بازار کامپیوتر چیزهای دیگری است. به گفته آنها، قطعا اجرای این طرح هزینه هنگفتی روی دست ارایه دهندگان خدمات پس از فروش می گذارد  و هیچ مشخص نیست که ملاک انتخاب شرکت های ارایه دهنده خدمات پس از فروش چیست و چه تضمینی وجود دارد که این شرکت ها خدمات پس از فروش معتبر ارایه 
دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :