آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237743
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1397 9:54
تعداد بازدید : 293

این هفته در صحت مجلس مطرح می‌شود

طرح برخورد با تبلیغات کالاهای غیر بهداشتی در فضای مجازی

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام در دستور کار قرار گرفتن طرح ممنوعیت تبلیغ کالاهای غیر بهداشتی در رسانه‎ها و فضای مجازی گفت: مجازات برای تبلیغ کنندگان این کالاها تعیین می شود.

undefined
خانه ملت - محمد حسین قربانی با اعلام در دستور کار قرار گرفتن "طرح ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در رسانه های ارتباط جمعی داخلی و بین المللی و فضای مجازی" در دستور صحن علنی مجلس، گفت: این طرح به منظور ساماندهی به تبلیغات دروغ در رسانه ها و فضای مجازی تدوین شده است تا سلامت مردم بر اثر این تبلیغات دچار تهدید نشود.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فضای آزاد تبادل اطلاعات نظارتی بر رسانه های خارجی و فضای مجازی وجود ندارد و نمی توان جلوی تبلیغات دروغ را در این فضا گرفت، افزود: بسیاری از محصولات بهداشتی که در فضای مجازی و رسانه‎های ماهواره ‎ای تبلیغ می شود نه تنها مجوزی ندارند بلکه سلامت فرد را نیز به خطر می اندازند و در این زمینه هیچ قانونی نیز وجود ندارد.
وی با بیان اینکه این تبلیغات بی اندازه اغراق آمیز و غیر واقع است، ادامه داد: با این حال مردم تحت تأثیر فضای رسانه ای و تبلیغی به این محصولات اعتماد و با استفاده از این کالاها سلامت خود را در معرض خطر می اندازند.
قربانی گفت: کالاهای تبلیغی غیر مجاز در رسانه های خارجی و فضای مجازی به صورت رسمی در داروخانه ها و مجاری رسمی کشور به فروش و برخی از آن‎ها حتی تولید می شود و در عین حال با آن ها برخوردی صورت نمی گیرد.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم و متمایز در قانون مذکور این است که مجازات متناسب با جرم شده است و با فرد مجرم به گونه ای برخورد خواهد شد که فرد یا شرکت خاطی با تحمل مجازاتی متناسب با جرم، مجازاتی بازدارنده را متحمل شود و کسی به سراغ این تبلیغات و فروش محصول از این فضا نرود.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیشتر محصولات به فروش رسیده از طریق رسانه های ماهواره‎ ای و فضای مجازی محصولات آرایشی– بهداشتی، زیبایی و تناسب اندام هستند که برای مخاطب نیز جذابیت
 بالایی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :