آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237740
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1397 8:57
تعداد بازدید : 478

آیت‌الله مکارم شیرازی:

شاید نیازی به فیلتر نباشد

یک مرجع تقلید در دیدار جمعی از مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر تسهیلات و امکانات لازم برای شبکه های بومی فراهم شود شاید نیازی به فیلتر نباشد.

undefined
فناوران- آیت الله مکارم شیرازی افزود: ما قبلا بارها گفتیم اما خیلی ها گوش نمی دادند، گفته بودیم که این موضوع روزی به مساله تبدیل خواهد شد که عواملی سبب جدی تر گرفتن این فضا شد، خطرات و ضررها سبب شد حتی کسانی که توجه نداشتند عزم خود را جزم کنند و بدانند که با پیام رسان های خارجی نمی توان کار کرد چرا که خطر آفرین هستند.
وی با ابراز خرسندی از جدی گرفتن همه مسوولان برای تقویت پیام رسان های داخلی و جایگزینی آن با مدل های خارجی گفت: این موضوع تبدیل به خواسته عمومی شده و مردم می خواهند که فضای مجازی سالم و پربار در اختیار داشته باشند.
این مرجع تقلید ادامه داد: مردم خواستار فضای سالم هستند نه فضایی که دارای بدآموزی، اهانت به مقدسات و برای جاسوسی و ایجاد تفرقه باشد، مردم باور کردند که باید از فضای مجازی خارجی عبور کرد، البته برای هر نفی باید اثبات و جایگزینی وجود داشته باشد والا تأثیری ندارد.
مکارم شیرازی: باید دسترسی به پیام رسان ها آسان باشد و به مردم ثابت شود که حریم خصوصی آن ها اهمیت دارد.
وی تاکید کرد: اگر تسهیلات و امکانات لازم برای شبکه های بومی فراهم شود شاید نیازی به فیلتر هم نباشد، دسترسی آسان و ارزان باید مورد تاکید مسوولان باشد، اگر شبکه های اجتماعی داخلی زیاد و نیروها پخش شوند شاید نتیجه لازم را در پی نداشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :