آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237735
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1397 8:51
تعداد بازدید : 423

بلاک چین به کمک افراد بی خانمان می آید

آمریکایی ها به تازگی کاربرد جالب دیگری برای بلاک چین پیدا کرده اند: کمک به افراد بی خانمان.

undefined
ایتنا- اگر چه بسیاری از مردم، فناوری بلاک چین (Blockchain) را صرفا به عنوان بستری برای عرضه ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین به شمار می آورند، ولی واقعیت آن است که این فناوری کاربردهای بسیار زیادی دارد که از آن جمله می توان به برگزاری انتخابات الکترونیکی و بهبود هوش مصنوعی اشاره 
کرد.
 با این حال مقامات شهر آستین در ایالت تگزاس آمریکا، قصد دارند با بلاک چین به افراد بی خانمان کمک کنند و به مقابله با یکی از بزرگ ترین مشکلات اجتماعی بپردازند.
گفته شده این طرح به افرادی که مدارک شناسایی و اسناد هویتی آنها مفقود یا نابود شده است کمک می کند که هویت خود را دوباره به دست آورند. مقامات شهری قصد دارند با تامین امنیت هویت افراد بی خانمان، یکی از مشکلات اساسی شهر آستین را برطرف سازد.
بسیاری از افراد بی خانمان در صورتی که کارت شناسایی یا شماره تامین اجتماعی خود را از دست بدهند، دیگر نمی توانند کمک های مورد نیازشان را دریافت دارند زیرا هیچ راهی برای اثبات خود ندارند و بعضاً برای پرداخت هزینه های مربوط به فرم های جدید نیز 
ناتوانند.
 سوابق کاغذی به سادگی سرقت رفته یا گم و نابود می شود و مقامات آستین امیدوارند بتوانند از بلاک چین به عنوان جایگزین این سوابق استفاده کنند. در واقع بلاک چین می تواند به عنوان شیوه ای امن و مطمئن برای اثبات و تایید هویت افراد در نظر گرفته شود. 
اسلای مجید (Sly Majid) یکی از مدیران ارشد آستین می‎گوید: اگر کوله پشتی شما به سرقت رود یا کارت مراقبت های اجتماعی تان خیس شود و از بین برود یا اگر در جایی کمپ زده باشید و مدارک تان گم شود، باید دوباره همه چیز را از اول شروع کنید... بلاک چین جلوی فعالیت هایی که شما را تبدیل به یک بی خانمان می کند، خواهد گرفت. 
بر اساس این گزارش، بخش زیادی از هزینه این طرح توسط بنیاد خیریه Bloomberg Philanthropies وابسته به خبرگزاری بلومبرگ پرداخت شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :