آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237700
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1397 11:24
تعداد بازدید : 213

معاون سرمایه معاونت علمی:

آمار استارت آپ ها از دستمان رفته است

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با بیان اینکه استارت آپ ها می توانند در اقتصاد کشور موثر باشند، گفت: در حال حاضر آمار تعداد استارت آپ ها از دستمان خارج شده است.

undefined
مهر - علیرضا دلیری اظهار کرد: استارت آپ ها از دل شتابدهنده ها بیرون می آیند که روز به روز تعداد شتابدهنده ها رو به افزایش است به طوری که نزدیک به ۴۰ شتابدهنده در کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه تعداد شتابدهنده ها در حال افزایش است، گفت: در ابتدای تشکیل استارت آپ ها معاونت علمی از این شتابدهنده ها حمایت می کرد و اکنون هم که تعداد آنها رو به افزایش است، از آنها حمایت هایی می کند.
دلیری درباره آمار استارت آپ ها و فعالیت آنها گفت: در حال حاضر آمار استارت آپ ها از دست خارج  شده است زیرا در هر جای کشور، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی استارت آپ برگزار می کنند.
وی با بیان اینکه اشتغال آینده از طریق همین استارت آپ ها شکل می گیرد، گفت: برگزاری استارت آپ ها و به نتیجه رساندن آنها در اقتصاد کشور تاثیرگذار خواهد بود به همین دلیل به این حوزه توجه ویژه ای می شود.
وی با بیان بیشترین حوزه ای که استارت آپ ها به آن ورود می کنند افزود:  فناوری اطلاعات و سپس زیست فناوری از جمله حوزه هایی هستند که استارت آپ ها به آن ورود می کنند؛ اما برخی استارت آپ ها به اقتضای فعالیت در استان ها به حوزه های کشاورزی، معدن و ... وارد می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :