آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236138
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1396 12:1
تعداد بازدید : 1211

هدست واقعیت مجازی سونی باعث درک بیشتر پشه ها می شود

هر ساله نمایشگاهی با نام SXSW در آستین آمریکا برگزار می شود که در آن شرکت های بزرگ فناوری عرض اندام می کنند. در نمایشگاه امسال سونی با معرفی یک هدست واقعیت مجازی همه را متعجب کرد.
undefined
The Verge- سونی هدستی را معرفی کرد که تجربه واقعیت مجازی مشابه با درک حیوانات از محیط اطراف را به کاربر می دهد. این دستگاه از ترکیب یک هدست واقعیت مجازی HTC Vive و هدفون MDR–XB950 سونی به همراه پروژکتور MP–CL1 از سونی ساخته شده است. پروژکتور روی کلاه قرار گرفته است تا به این ترتیب با چرخاندن سر کاربر به اطراف، تصویر را دقیقا در دیوارهای روبه روی او نمایش دهد. با ردیابی حرکات کاربر، تصویر نیز به تناسب آن تغییر می کند.
جالب است که سونی اعلام کرد این دستگاه نشان می دهد که چطور فناوری می تواند بر ادراک انسان ها نسبت به حس های مخالف اثر بگذارد. این شرکت در نمایشی که از محصول خود گذاشت، کاربری را به روی صحنه آورد تا کلاه را به سر بگذارد. کاربر در حین استفاده از این کلاه می توانست درک کند که حیوانات مختلف چگونه با استفاده از حواس خود، محیط اطرافشان را مشاهده می کنند.
به عنوان مثال می توان به نحوه درک پشه ها برای بو کشیدن خون اشاره کرد. برای شبیه سازی نحوه این درک، هدفون در گوش کاربر صدای وز وز پرواز پشه را پخش می کند. در حالی که پروژکتور تصویری از زاویه دید مشابه با پشه را برای کاربر به نمایش می گذارد. 
این کلاه همچنین یک پروانه را شبیه سازی می کند و دنیا را از دید یک پروانه به کاربر نشان می دهد. در این نمایش پروژکتور نماهای رنگی به همراه تصاویر انتزاعی موزاییکی را روی دیوار به کاربر نمایش می دهد. 
گفتنی است که رویداد SXSW به نام «جنوب از جنوب غربی» است که در واقع فستیوالی برای حضور صنایع فعال در حوزه فیلم و موسیقی محسوب می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :