آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236123
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1396 11:17
تعداد بازدید : 1184

رمز موبایل قاتل سفیر روسیه شکسته نشد

روزنامه ینی شفق در خبری اعلام کرد که تلاش کارشناسان روسی مستقر در آنکارا به منظور شکستن رمز تلفن همراه مولود مرت آلتین تاش، قاتل آندری کارلوف سفیر روسیه در ترکیه ناکام ماند.
undefined
ایرنا - کارشناسان روس که در چارچوب تحقیقات در رابطه با سوء قصد آندره کارلوف سفیر کبیر روسیه در آنکارا به سر می برند و با دادستان ترکیه در این راستا دیدارهایی داشته اند، به رغم همه تلاش ها، موفق به شکستن رمز تلفن همراه قاتل کارلوف نشدند.
به نوشته این رسانه، دادستانی آنکارا اعلام کرد برای شکسته شدن رمز تلفن با یک شرکت معتبر خارجی تماس برقرار کرده و کارشناسان مجرب آن شرکت، ماه آینده به آنکارا خواهند آمد.
اواخر سال گذشته میلادی روزنامه صباح در خبری اعلام کرد که پس از یافتن تلفن همراه آلتین تاش در محل حادثه، تلاش متخصصان داخلی ترکیه به منظور رمزگشایی آن آغاز شد ولی به دلیل دارا بودن رمز پیچیده حروفی و عددی، تاکنون موفق به یافتن رمز تلفن همراه وی نشدند.
سال گذشته مذاکراتی از سوی دادستانی آنکارا و سازمان فناوری و اطلاعات ترکیه با یک شرکت فعال در سرزمین های اشغالی به منظور رمزگشایی از این تلفن همراه صورت گرفت و این شرکت خواستار خروج این تلفن همراه از کشور ترکیه شد ولی رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه با این اقدام مخالفت
 کرد.
روزنامه صباح نوشت بنا به گفته رییس سازمان فناوری و اطلاعات ترکیه، با خرید نرم افزارهای پیشرفته و دعوت از متخصصان خارجی، تلاش برای رمزگشایی در داخل ترکیه ادامه خواهد یافت.
پیش از این حافظه رایانه مولود مرت آلتین تاش، قاتل سفیر روسیه توسط دو تیم از متخصصان روس و ترک بازیابی و در جریان آن ارتباط مولود آلتین تاش با گروه گولن مسجل شده بود.
آندره کارلوف، سفیر سابق روسیه در آنکارا 19 دسامبر سال 2016 (شامگاه 29 آذرماه 1395) در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس توسط مامور پلیس ترکیه هدف گلوله قرار گرفت و کشته 
شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :