آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236107
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1396 0:23
تعداد بازدید : 293

وزیر فاوا در دیدار با وزیر نیرو خواستار شد

برای توسعه فیبر نوری از شبکه برق استفاده شود

کارگروه مشترک بین وزارتخانه های نیرو و ارتباطات برای همکاری در زمینه آب و برق تشکیل می شود.
undefined
سعید کریمی
 رضا اردکانیان وزیر نیرو پس از جلسه مشترک با محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در ساختمان ستادی وزارت نیرو با بیان اینکه این جلسه بنا به پیشنهاد وزیر ارتباطات و به منظور انسجام همکاری های بیشتر بین دو وزارتخانه تشکیل شده است گفت: در این نشست قرار شد کارگروه مشترکی بین دو وزارتخانه تشکیل شود و همکاری های مشترکی در بخش آب و برق در دستور کار آن قرار گیرد.
وی گفت: در این خصوص سند همکاری تنظیم خواهد شد که اواسط اردیبهشت ماه سال 97 امضا طرفین خواهد رسید.
وزیر نیرو ادامه داد: این جلسه آغازی برای تدوین چارچوب همکاری های مشترک بین وزارت نیرو و وزارت فناوری اطلاعات خواهد بود.
اردکانیان افزود: در این جلسه روی دو تا سه موضوع بحث شد که یکی از این موارد مربوط به کنتورهای هوشمند در بخش برق بود.
وی با بیان این که استفاده از شبکه های انتقال برق برای سرعت بخشی به افزایش پهنای باند اینترنتی و اطلاعاتی بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: این موضوع در بحث تدقیق آمار و اطلاعات مربوط به آب مصرفی در بخش کشاورزی نیز کاربرد زیادی دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این نشست با بیان کاهش حدود 50 درصدی مصرف آب در نتیجه اجرای طرح پایلوت هوشمندسازی مزارع در مغان گفت: تجربه جهانی نشان داده که بیش ترین مصرف برق را 5 درصد مشترکان دارند بنابراین هوشمندسازی این میزان می تواند کمک بزرگی به صرفه جویی انرژی کند.
آذری با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم باید پهنای باند 20 مگابیت بر ثانیه را به 80 درصد خانوارها برسانیم، گفت: بدین منظور توسعه فیبرنوری باید به سرعت انجام شود و همکاری حوزه ارتباطات با شرکت های توزیع برق می تواند این سرعت را بیشتری کند.
وی استفاده از شبکه های موجود توزیع برق برای توسعه دسترسی مردم به ارتباطات پرسرعت را بسیار موثر دانست و افزود: استفاده از شبکه های موجود توزیع برق هم به ما کمک می کند و هم به وزارت نیرو، چراکه اجرای طرح هوشمندسازی کنتورخوانی در کاهش هزینه ها و سهولت بررسی میزان مصرف مشترکان بسیار موثر است و از طرفی استفاده از شبکه برق، توسعه فیبرنوری را آسان تر می کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :