آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235891
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1396 12:16
تعداد بازدید : 547

در ترکیه، سوریه و مصر

هکرهای ارزهای دیجیتالی ردیابی شدند

دولت های سه کشور ترکیه، سوریه و مصر اعلام کرده اند که گروه بزرگی از هکرها را که ارزهای مجازی رمزنگاری شده همچون بیت کوین، ریپل و مونرو استخراج یا ماینینگ می کردند را به کمک دستگاه های اطلاعاتی شان ردیابی کرده اند.
undefined
ایسنا- به گفته آنها، مجرمان سایبری مذکور بدافزارهایی را در فضای مجازی و وب سایت  های داخلی شان منتشر کرده اند تا از رایانه ها و حساب های کاربری افراد قربانی برای استخراج ارزهای دیجیتالی سواستفاده کنند.
بر اساس تازه ترین گزارش های منتشر شده از سوی Citizen Lab، شبکه مخابراتی ترکیه با استفاده از دستگاه های امنیتی توانسته صدها کاربر قربانی را که شامل روزنامه نگاران، وکلا و مدافعان حقوق بشر نیز می شدند، شناسایی کرده و سپس منبع انشتار بدافزار را ردیابی کنند. گفته می شود این کاربران عادی زمانی که می خواستند از منابع رسمی و وب سایت های موردنظرشان فایلی را دانلود کنند، هدف هکرها و بدافزارهای FinFisher و StrongPity قرار می گرفتند.  این بدافزارها نیز این امکان را در اختیار هکرها قرار می داده که از پلتفرم حساب های کاربری شان برای استخراج ارزهای دیجیتالی سواستفاده کنند. مشابه این مساله در کشورهای سوریه و مصر نیز اتفاق افتاده است به گونه ای که تمامی کاربرانی که از مرورگرهای اینترنتی و نرم افزارهایی همچون آنتی ویروس Avast، سی کلینر، مرورگر اپرا و اپلیکیشن 7–Zip استفاده می کردند، هدف مجرمان سایبری سوری قرار گرفته اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :