آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235882
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1396 11:21
تعداد بازدید : 395

در پاسخ به انتقادات اعلام شد

صندوق نوآوری بر اساس اساسنامه عمل کرده است

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در پاسخ به انتقادات از این نهاد مالی گفت: ما به صورت سرمایه‎ای و بر اساس اساسنامه خودمان عمل می‎کنیم و اقدام ما هیچ گونه موازی کاری نیست.
undefined
مهر- بهزاد سلطانی دیروز در نشست خبری در پاسخ به خبرنگاران مبنی بر انتقاداتی که به عملکرد این صندوق وارد شده است، اظهار داشت: ما باید یا مثل ادارات به صورت هزینه‎ای و یا مثل بانک‎ها به صورت سرمایه‎ای عمل کنیم.
وی افزود: اگر قرار است هزینه ای باشیم دولت باید هر ساله بودجه ای در اختیار ما قرار دهد و در سال دیگر دوباره بودجه‎ای به صندوق اختصاص دهند تا این میزان بودجه در اختیار شرکت‎های دانش‎بنیان قرار بگیرد؛ اما دولت چنین بودجه‎ای ندارد.  
سلطانی اظهار داشت: اما بر اساس اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی ما به عنوان نهاد سرمایه ای عمل می کنیم به این صورت است که دولت بودجه‎ای در اختیار صندوق قرار می‎دهد و صندوق باید با سود سپرده خود که از سوی دولت به عنوان بودجه واریز می شود شرکت های دانش‎بنیان را حمایت کند این موضوع در اساسنامه تصویب شده و در حال انجام است.
وی با بیان اینکه اگر در اساسنامه تغییری صورت گیرد و سپرده گذاری نداشته باشیم ما همین کار را انجام می دهیم، گفت: برخی می گویند که از اصل سرمایه وام دهیم اگر این امر محقق شود، بودجه صندوق به اتمام می رسد و نمی توانیم به خوبی از شرکت های دانش بنیان حمایت کنیم و به آنها  تسهیلاتی ارایه دهیم. ما مشکلی نداریم که از اصل سرمایه تسهیلات ارایه دهیم.
رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: موضوع سپرده‎گذاری در هیات امنا صندوق نوآوری و شکوفایی به تصویب رسیده است؛ باید صندوق مانند شرکت‎ها اقتصادی عمل کند زیرا نمی‎تواند همانند وزارت علوم و معاونت علمی به صورت هزینه ای از شرکت ها حمایت داشته باشد. اگر اقتصادی فکر نکنیم بودجه صندوق تمام می‎شود.
به گفته وی، هیچ شرکتی نیست که بگوید صندوق تسهیلاتی ارایه نکرده مگر اینکه از صندوق حمایت نشده باشد؛ آن شرکت هایی که اعتراض دارند یا نتوانسته اند تسهیلات صندوق را دریافت کنند و یا رقم بالایی تقاضا داشته‎ اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :