آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23535
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1391 11:15
تعداد بازدید : 1157

با حمایت نصر تهران و سازمان فناوری اطلاعات ایران

همایش «راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات» شنبه آینده بر پا می شود

کنفرانس مطبوعاتی نخستین همایش ملی «راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات» دیروز در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزار شد.

فناوران- در این نشست آزاده داننده رییس و حمیدرضا قمی دبیر سازمان نصر تهران، به همراه لیلا لاریجانی عضو هیات و نجفی عضو کمیسیون استاندارد برگزار شد.
همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با محوریت راهبری سازمانی فناوری اطلاعات قرار است 12 اسفند ماه از ساعت 9 صبح در هتل سیمرغ تهران برگزار شود.
این همایش با هدف معرفی چارچوب‏ها و استانداردهای حوزه راهبری، مدیریت ومدیریت خدمات فناوري اطلاعات، توصیف الزامات و شرایط به‌کارگیری هریک، ارتقای دانش عمومی در زمینه راه‏کارهای کاربردی همسویی کسب‌و‌کار و فناوری اطلاعات، ارایه چارچوب و نقشه جامع به منظورتبیین واژه‏ها و جایگاه مفاهیم راهبری، مدیریت خدمات، طرح‏های جامع، معماری سازمانی، مدیریت پرتفولیو، مدیریت امنیت، تعامل‌پذيري و يکپارچه‌سازي ميان سازماني، اطلاع‌رسانی در زمینه نحوه تاثیرگذاری مفاهیم راهبری بر مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در سازمان‏ها، ارایه تجربیات عملی در زمینه استقرار مفاهیم راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات و همچنین مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادهای ایرانی و ارایه مطالعات میدانی و تجارب موفق سایر کشورها در زمینه همسویی کسب وکار و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.
همچنین تبیین مفاهیم و ارکان راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، تعیین جایگاه مفهوم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در نقشه جامع مفاهیم راهبری و مدیریت، تبیین محدوده مفاهیم، ارکان و اصول مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و ارتباط آن با مفاهیم راهبری، نقش مدیریت خدمات فناوري اطلاعات در هم‌سويي کسب‌وکار و فناوري اطلاعات، معرفي چارچوب‌ها و استانداردهای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و ارتباط آن‌ با چارچوب‌ها و استانداردهای راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات و همچنین چارچوب‏های مدیریت فرآیند، ارتباط استانداردهای مختلف حوزه راهبری و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، تبیین چالش‌ها، الزامات و عوامل کليدي موفقيت سازمان‌ها در استقرار چارچوب‌هاي مدیریت خدمات فناوري اطلاعات، ارایه متدولوژی و روش‌های پياده‌سازي و استقرار نظام مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، و تعیین نقش مديريت ارشد، مدیران فناوری اطلاعات و مدیران کسب‏وکاردر استقرار نظام مدیریت خدمات فناوری اطلاعات به عنوان محورهای این همایش معرفی شده
است.
نجفی در این نشست مطبوعاتی گفت: موضوع برگزاری همایش از تیر و مرداد ماه مطرح بوده است. سخنرانان از پیش مشخص شده و حتی در مورد مسایل مطرح شده در سخنرانی‌ها بحث صورت گرفته است.
وی افزود: قرار است در این همایش به بررسی مدل MIT Management School پرداخته شده و الگوهای موفق مدیریت موفق شوند. همچنین احتمالا در همایش‌های بعدی به موضوعات خاص‌تر و مشخص‌تری خواهیم پرداخت.
حمیدرضا قمی دبیرکل سازمان نیز گفت: با توجه به اینکه این نخستین همایش با موضوع جدید و نوین استاندارد فناوری اطلاعات در حوزه راهبری است گفت: امیدواریم مسوولان و مدیران سازمان‌ها استقبال خوبی از این همایش کنند.
وی با بیان اینکه برخی از دوستان از ما انتظاراتی فراتر از توان و ظرفیت سازمان دارند گفت: سازمان نصر بودجه و حمایت دولتی ندارد و با توجه به این موضوع هرچند دستاوردهای سازمان کافی نبوده اما مناسب و قابل قبول است.
آزاده داننده رییس سازمان نصر تهران نیز در مورد این همایش گفت: بسیاری از مشکلات کارفرمایان و همکاران ما ناشی از آشنا نبودن با مدل‌هایی است که قرار است در این همای شمورد بررسی قرار بگیرند. به نظر ما برگزاری چنین همایش‌هایی می‌توانند زیرساخت‌های لازم را برای شرکت‌های فناوری اطلاعات فراهم
آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :