آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23534
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1391 11:14
تعداد بازدید : 1028

به فاصله 42 ساعت تا آغاز جلسه هیات عمومی

گزارش عملکرد سازمان نصر کشور منتشر شد

گزارش عملکرد سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور منتهی به 30 آذرماه 91 منتشر شد.

فناوران- گزارش عملکرد سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در فاصله 24 ساعت به آغاز مجمع عمومی این سازمان در دو فصل گزارش عملکرد سازمان و عملکرد مالی منتشر شد.
معرفی ساختار اجرایی سازمان، فهرست اعضای شورای مرکزی، جلسه‌های برگزارشده شورای مرکزی، درصد مشارکت اعضا و وضعیت مصوبه‌های شورای مرکزی، شورای انتظامی استان‌ها، کمیته ارزشیابی و احراز صلاحیت مشاوران پایه سه به دو، گزارش عملکرد دبیرخانه در کمیته‌های مرکزی و استانی تفاهم‌نامه همکاری پایش و کنترل سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات، معرفی کمیسیون‌های تخصصی سازمان نظام صنفی، گزارش عملکرد دبیرخانه سازمان، تعداد اعضای سازمان در شاخه‌های مختلف به تفکیک استان، وضعیت برگزاری جلسه‌های هیات مدیره استانی از مهم‌ترین عنوان فصل اول و گزارش عملکرد مالی، شامل گزارش بازرس، صورت تفریغ بودجه 91 و بودجه پیشنهادی 92-91 در فصل دوم قابل دسترسی است.
مجموع اعضای سازمان در این گزارش 8439 اعلام شده است که سهم شرکت‌ها سه هزار و 510، فروشگاه‌ها یکهزار و 447، اعضای حقیقی دو هزار و 151 و مشاوران یکهزار و 331 نفر است. استان تهران با دو هزار و 205 عضو و استان تازه تاسیس خوزستان با 31 عضو به ترتیب بیشترین و کمترین اعضای سازمان را به خود اختصاص داده‌اند.
در 19 استان کمیته پایش و کنترل سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات تشکیل و در مجموع 68 جلسه در سراسر کشور برگزار کرده‌اند.
10 کمیسیون تخصصی سازمان با میانگین برگزاری 8/3 جلسه و میانگین مشارکت 76 درصدی اعضا طی دوره یک ساله منتهی به 30 آذر ماه 91 در ابتدای گزارش تفکیکی عملکرد کمیسیون‌ها قابل مشاهده است.
اطلاعات تماس نظام‌های استانی و ارایه بخشی از خدمات سازمان بخش پایانی فصل اول را تشکیل می‌دهند. در ادامه نیز گزارش مالی سازمان پایان‌بخش گزارش عملکرد سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور منتهی به 30 آذرماه 1391 است.
در این گزارش همچنین به چالش‌های سازمان اشاره شده و آمده است: عدم تطابق سطح توقعات اعضای صنف با امکانات، اختیارات و منابع سازمان، تنوع و تناقض در طیف مطالبات صنف با توجه به پوشش گسترده سازمان، فقدان منابع مادی و انسانی در سازمان برای تحقق اهداف، برنامه‌ها و انتظارات، عدم پدیرش نقش تشکل‌های صنفی به عنوان بازوی کارشناسی و واسط دولت و بخش‌خصوصی از سوی برخی حوزه‌های تصمیم‌سازی در دولت و ابهام و نقص در بعضی از بسترهای قانونی تشکیل سازمان و تناقض آن با سایر قوانین از جمله چالش‌ها و موانعی است که این سازمان صنفی همواره با آن روبه‌رو بوده است.
در ادامه این گزارش همچنین به عملکرد 10 کمیسیون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور پرداخته شده است. براساس این گزارش کمیسیون اطلاع‌رسانی هرچند بیشترین جلسات را در بازه زمانی پنج ماهه با هفت جلسه داشته است اما مشارکت در این کمیسیون رقم پایینی بوده است. همچنین باقی کمیسیون‌ها حداقل دو جلسه و حداکثر چهار جلسه برگزار کرده‌اند.
همچنین براساس این گزارش استان تهران با دو هزار و 205 عضو و خراسان رضوی با یکهزار و چهار عضو بیشتر اعضا را در میان سازمان‌های استانی دارند و تنها سازمان‌هایی هستند که تعداد اعضای آنها چهار رقمی است. استان‌های خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان و کردستان نیز استان‌هایی هستند که سازمان در آنها زیر صد عضو دارد.
گفتنی است این گزارش عملکرد امروز در نشست هیات عمومی صنف که از ساعت 14 در سالن اجتماعات سازمان نصر برگزار می‌شود، بررسی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :