آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23533
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1391 11:13
تعداد بازدید : 573

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:

عرضه کنندگان کم ترین تقصیر را در مشکلات اینترنت دارند

شرکت های شناسنامه دار فعال در زمینه اینترنت بعید است که به کم فروشی اقدام کنند و سرعت و حجم کمتر از بسته خریداری شده، می تواند معلول مسایل بسیاری باشد.

ابسنا- ساسان شیردل عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: در حال حاضر مشکلاتی که در رابطه با اینترنت کشور وجود دارد، از ابعاد مختلف قابل بررسی است که کم‌ترین آن مربوط به عرضه است و با نظارت (نه کنترل) بر عرضه‌کنندگان می‌توان این مشکل را حل کرد.
وی افزود: شاید شرایط اینترنت کشور به لحاظ سرعت و پهنای باند نسبت به میزان آمادگی الکترونیکی و کاربرد مناسب باشد ولی زیبنده کشور نیست.
شیردل با اشاره به راه‌اندازی شبکه‌ی ملی اینترنت گفت: اینترنت ملی واژه‌ای نادرست است و بهتر این که از واژه “شبکه ملی” استفاده شود. اگر تعریف درستی از این شبکه ارایه شود ممکن است راه‌اندازی آن به سرعت و کیفیت در دسترسی به اطلاعات داخلی و سرویس‌ها تاثیرگذار باشد.وی از موضوع رفع محدودیت‌های حجمی اینترنت استقبال کرد و افزود: افزایش حجم و سرعت برای مصرف‌کنندگان می‌تواند موجب رشد استفاده مطلوب کاربران شود و تاثیر بسزایی نیز در آمادگی الکترونیکی کشور داشته باشد ولی ایجاد اطمینان برای کاربران اهمیت بالاتری دارد.
عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: اگر کم‌فروشی اینترنت را ارایه سرعت و حجم کمتر از آنچه که توسط فروشنده ارایه شده است، در نظر بگیریم در این صورت می‌توان موارد را از مجموعه ارایه‌کننده پیگیری کرد و نظارت (نه کنترل) می‌تواند عملی پیشگیرانه باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :