آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23530
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1391 11:7
تعداد بازدید : 656

طراحی ماوس سه بعدی پوشیدنی

یک شرکت فناوری آمریکایی اقدام به طراحی یک ماوس پوشیدنی سه بعدی بی سیم کرده که با انگشت شست فعال شده و روی انگشت سبابه متصل می شود.

ایسنا- ماوس‌های قدیمی از محدودیت‌های خاص خود در دنیای امروزی برخوردار بوده که منجر به طراحی و ساخت ماوس Mycestro شده‌اند.
طراحی این فناوری توسط شرکتInnovative Developments LLC برای حدود دو سال به طول انجامیده و نمونه پیش‌ساخت کنونی از شناسایی فضای سه‌بعدی برای کنترل رایانه بدون نیاز به فضای خاص برای ماوس یا یک صفحه لمسی در کنار دستگاه استفاده
می‌کند. این ماوس به اندازه یک قطعه گوشی بلوتوث بوده و برای پوشیدن روی انگشت سبابه طراحی شده است. Mycestro از ترکیبی از حسگرها و الگوریتم‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات حرکات انگشت و یک صفحه حساس به لمس در کنار انگشت در نزدیکی شست دست برخوردار است. مانند غیرفعال شدن ماوس عادی در زمان برداشتن دست از روی آن، این فناوری نیز تا زمانی که لمس نشده و انگشت روی صفحه کناری آن نگه داشته نشود، فعال نمی‌شود.
با فعال شدن مکان‌نما، حرکات دست با ترکیب با فشار مستقیم انگشت شست آن را در مکان مطلوب قرار داده و حرکات بیشتر شست بر روی صفحه لمسی آن می‌تواند طیف گسترده‌ای از ضربات ماوس را ارایه کند.
این ماوس سه‌بعدی همچنین به کاربران اجازه می‌دهد که فرمان‌های حرکتی برنامه‌ریزی شده شخصی را در کنار کارکردهای معمولی ماوس مانند شکل ضربه‌ها داشته باشند. این دستگاه پیشرفته همچنین از پروتکل بلوتوث 0/4 انرژی پایین برخوردار بوده که تا 1/9 متر قابل دسترسی است. این سیستم با دستگاه‌های هوشمند بلوتوث‌دار مانند آی‌پد سازگار است.
نسخه کنونی این ماوس از دو اندازه‌گیره قابل تغییر برای انگشتان مختلف برخوردار بوده و با یو‌اس‌بی شارژ می‌شود. هر بار شارژ می‌تواند تا هشت ساعت کار این ماوس را تامین کند. سازندگان امیدوارند با کمک سایت سرمایه‌گذاری کیک‌استارتر بتوانند نخستین محصول را تا پاییز 2013 ارایه کنند و قیمت این محصول از 79 دلار تا 99 دلار متغیر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :