آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23524
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1391 10:59
تعداد بازدید : 845

حمایت همراه اول از فعالیت های علمی و فرهنگی

به گفته مدیرعامل همراه اول، این شرکت همگام با سرمايه گذاري یکهزار و 300 ميليارد توماني براي نوسازي شبکه همراه اول طي دو سال اخير، منطبق با مسووليت هاي اجتماعي خود برنامه هاي حمايتي و علمي در راستای فرهنگ سازي خدمات ارزش افزوده موبايل در کشور داشته است.

باشگاه خبرنگاران جوان- وحيد صدوقي با بیان این مطلب گفت: يکي از اين برنامه‌ها حضور علمي در کنگره موبايل ايران و همچنين نمايشگاه و جشنواره دستاوردهاي ملي در حوزه تلفن همراه و خدمات ارزش افزوده بوده است که طي آن به معرفي خدمات نوين در اين عرصه و ارایه آن به مشترکان همراه اول و جامعه پرداختيم. وي افزود: اين در حالي است که ضريب نفوذ در ايران به بيش از 115 درصد رسيده و 57 ميليون سيم‌کارت تحت پوشش شبکه‌هاي مخابراتي کشور است. صدوقي گفت: بنابراين همراه اول حمايت از برگزاري رويدادهاي فرهنگي که در حوزه فناوري همراه در کشور برگزار مي‌شود را در برنامه خود قرار داده است. مديرعامل شرکت ارتباطات سيار گفت: همراه اول سعي بر اين داشته که ضمن حضور علمي در اين‌گونه رويدادها به معرفي و ارایه خدمات قابل قبول به مشترکان و مردم بپردازد. صدوقي گفت: در کنگره موبايل ايران و نمايشگاه دستاوردها نيز سعي کرديم در مسير انجام مسووليت‌هاي اجتماعي همراه اول به معرفي حوزه‌هاي مختلف فعاليت‌ها براي جامعه مخاطب اقدام کنيم.
وي با اشاره به فعاليت‌هاي اخير همراه اول در راستای آسايش مشترکان و اطمينان خاطر آنها در ارتباط با خدمات اين شرکت افزود: اقدام اخير همراه اول در راه‌اندازي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي در کشور نيز در همين راستا صورت گرفت.
مديرعامل همراه اول گفت: با توجه به اينکه بسياري از مشترکان از کيفيت گوشي‌هاي تلفن همراه راضي نيستند و برخي از اين گوشي‌ها به صورت قاچاق وارد کشور مي‌شود که فاقد استانداردهاي لازم براي استفاده مناسب از سوي کاربران است، ليکن سعي کرديم از طريق کانال‌هاي رسمي و به صورت قانونمند گوشي‌هاي استاندارد و مناسب وارد کشور شود. صدوقي افزود: از طرفي هم گوشي‌هايي که در داخل کشور توليد مي‌شود پس از انجام تست‌ها و کسب تاييدهاي لازم، در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي همراه اول به مشترکان ارایه شود. وي گفت: با اين کار مشترکان در يک فروشگاه مطمئن و مجاز با استانداردهاي قابل قبول مخابراتي مي‌توانند گوشي مورد نظر خود را به قيمت مناسب خريداري کنند.
صدوقي گفت: همراه اول در حال حاضر بيش از 500 نوع خدمات ارزش افزوده به مشترکان ارایه مي‌دهد که تنوعي از خدمات فرهنگي است و بسياري از شرکت‌هاي تامين کننده محتوا از طريق شرکت‌هاي خدمات ارزش افزوده با قيمت‌هاي مناسب به ارایه آنها در يک فضاي رقابتي به مشترکان اين اپراتور مبادرت مي‌ورزند.
وي در حوزه نرم‌افزارها و برنامه‌هاي کاربردي موبايل به پروژه مشترک همراه اول و دانشگاه صنعتي شريف براي توليد محصولي براي سيستم‌عامل آندرویيد اشاره کرد.
صدوقي گفت: در حاشيه نمايشگاه ايران تلکام 2012 تفاهم‌نامه همکاري بين همراه اول و دانشگاه صنعتي شريف امضا شد که براساس آن سيستم‌عامل آندرويید فارسي توليد مي‌شود. با توليد اين سيستم‌عامل بومي، براي نخستين بار در ايران، نرم‌افزارها و Applicationهاي فارسي به مشترکان اپراتور اول ارایه مي‌شود.
مديرعامل همراه اول افزود: سامانه ارایه خدمات ارزش افزوده با همکاري دانشگاه صنعتي شريف طراحي شده که دو سال از اجرايي شدن آن مي‌گذرد و توسعه مناسبي داشته و به نظر بنده نسبت به سامانه‌هاي مشابه خارجي مزيت‌هاي خوبي دارد.
وي گفت: در محصول تهيه شده توسط همراه اول و آزمايشگاه خدمات ارزش افزوده موبايل دانشگاه صنعتي شريف، استفاده از راهکار “کلمه عبور يک‌بار مصرف”، روي بستر سيم‌کارت به عنوان بستري کاملا امن در ارایه خدمات ارزش افزوده تحت تلفن همراه، اقدام شده است. صدوقي با بيان اينکه یکهزار و 160 شهر، 45 هزار روستا و 69 هزار از جاده‌هاي کشور تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند، افزود: روزانه 380 ميليون پيامک در کشور ارسال مي‌شود.
به گفته صدوقي، 24 هزار سايت BTS در سطح کشور راه‌اندازي و سه هزار و 500 سايت جديد در برنامه پنجم توسعه پيش‌بيني شده و هفت هزار و 500 سايت نيز در حال نوسازي است.
وي افزود: از ابتداي سال 91 تا اين لحظه 10 ميليون و 200 هزار سيم‌کارت در سطح کشور به مشترکان واگذار شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :