آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23523
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1391 10:56
تعداد بازدید : 509

مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی وزارت ارتباطات:

ایران محور تعامل اعضای سازمان بهره وری آسیایی می شود

کارگاه آموزشی بین المللی تخصصی “تاثیر ICT بر بهره وری بخش خدمات” با حضور کارشناسان و استادان داخلی و خارجی در تهران برگزار شد و در آن تعامل مناسب بین کشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی برای ارتقای بهره روی صورت گرفت.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- حسین ملک، مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی وزارت ارتباطات با بیان این مطلب گفت: در این کارگاه آموزشی، مطالب جدیدی در خصوص تاثیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش‌های مختلف خدماتی نظیر بهداشت و خدمات پزشکی، مواد غذایی و تغذیه، آموزش و همچنین اثرات ICT برشکوفایی اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت‌های اجتماعی روستاییان از سوی استادان ارایه شد.
وی با اشاره به محورهای مطرح شده در این کارگاه چند روزه گفت: سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای مرتبط با ICT، آَشنایی با آخرین فناوری‌ها و تکنیک‌هایICT در بخش خدمات، آشنایی با آخرین تکنیک‌های ذخیره‌سازی، بازیابی، تغییر، انتقال داده‌های دیجیتال و آشنایی با تاثیر ICT بر بهره‌وری بر بخش خدمات از جمله محورهای مطرح شده در دوره محسوب می‌شود.
وی افزود: در این کارگاه ضمن حضور نماینده سازمانAPO ، 18 شرکت‌کننده از کشورهای تایوان، مالزی، پاکستان، تایلند، سریلانکا، بنگلادش، ویتنام، کامبوج، فیلیپین، فیجی، لائوس و شش شرکت کننده از ایران حضور داشتند.
وی گفت: همچنین سه استاد خارجی از کشورهای کره جنوبی و تایوان و یک استاد ایرانی به همراه 10 ناظر از سازمان‌های و نهادها و مراکز تحقیقاتی مختلف در این کارگاه سه روزه حاضر بودند.
مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی وزارت ارتباطات گفت: با توجه به مطالب ارایه شده، اهداف از پیش تعیین شده برای این دوره آموزشی نظیر ارتقا بهره‌وری با روحیه همکاری چند جانبه کشورها در تسهیم دانش و اطلاعات برای توسعه بیشتر اقتصادی محقق شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :