آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235103
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1396 11:19
تعداد بازدید : 343

ساخت هدفون های ضد سرگیجه

محققان آلمانی موسسه مدارها و سیستم های میکروالکترونیک “فران هوفر” یک هدفون مخصوص ابداع کرده اند که سرگیجه را درمان می کند.
undefined
ایسنا – بر اساس گزارش منتشر شده از سوی گیزمگ، سرگیجه یک وضعیت بسیار رایج است، اما ارزیابی و درمان آن دشوار است. در این راستا، یک کنسرسیوم آلمانی ازجمله محققان موسسه مدارها و سیستم های میکروالکترونیک “فران هوفر”(Fraunhofer)، سیستم بیوفیدبک “EQUIVert” مبتنی بر هدفون را توسعه 
دادند.
ادعا شده است که این سیستم قادر به درک و درمان این وضعیت است.
“EQUIVert” به صورت خاص برای درمان سرگیجه ناشی از مشکلات حفظ تعادل در گوش درونی طراحی شده است. این هدفون درواقع این اندام را اصلاح نمی کند، اما در عوض ادعا شده که دیگر سیستم های حسی و تعادلی بدن را برای جبران اختلال عملکرد گوش درونی آموزش می دهد.
با استفاده از این هدفون، کاربر به صورت شفاهی از طریق یک سری تمرینات هدایت می شود، درحالی که تلاش می کند تا به اصطلاح “موقعیت تعادل” را حفظ کند که در آن سر و بدن صاف نگه داشته و تعادل حفظ می شود.
با این حال، با توجه به نقص در ارکان گوش درونی، ممکن است فرد زمانی که فکر می کند که صاف ایستاده است، به طور ناخودآگاه به یک طرف متمایل شود.
این هدفون با استفاده از شتاب سنج یکپارچه و سنسورهای چرخشی، هنگامی که کاربر در حال انحراف به یک طرف است، تشخیص می دهد و از طریق نشانه های صوتی، مشکل را برطرف می کند.
مثلا اگر فرد به سمت راست متمایل شود، پس هدفون از آن سمت صدا می دهد.
به این ترتیب، پس از تمرینات مکرر آموزشی که تمرینات، پیشرفته و پیشرفته تر می شوند، بدن به صورت رسمی یاد می گیرد تعادل خود را به طور صحیح نگه دارد و آن چیزی را که اندام تعادلی گوش درونی می گوید، نادیده 
بگیرد.
طراحان ادعا می کنند هنگامی که این اتفاق می افتد، سرگیجه از بین رفته است.
در حالی که این هدفون ها برای استفاده در خانه طراحی شده اند، آنها همچنین می توانند به یک کامپیوتر در مطب یک دکتر متصل شوند و نرم افزار اختصاصی را اجرا کنند.
با استفاده از این برنامه، پزشک می تواند اندازه گیری دقیق نوسان بدن بیمار را ببیند و از آن برای اندازه گیری شدت سرگیجه خود استفاده کند.
همانطور که بیمار به آموزش با هدفون ادامه می دهد، پیشرفتش می تواند نظارت شود.
اگر جذب سرمایه برای تولید انبوه این هدفون موفقیت آمیز باشد، امید است که از ماه مه در دسترس قرار گیرد و قیمت آن حدود 797 دلار باشد. البته این هدفون هنوز در حال طی مراحل تایید برای استفاده پزشکی هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :