آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235093
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1396 10:52
تعداد بازدید : 618

نقشه راه اچ‌تی‌سی ترسیم شد

اچ تی سی سراغ واقعیت مجازی و هوش مصنوعی رفت

مدیرعامل اچ تی سی در کنفرانس خبری MWC امسال اعلام کرد که در آینده گوشی های هوشمند در مرکز توجه قرار ندارند و از آنجا که توجهات به سوی واقعیت مجازی و هوش مصنوعی جلب می شود، اچ تی سی تمرکز خود را از گوشی های هوشمند به سوی واقعیت مجازی و هوش مصنوعی سوق می دهد.
undefined
فناوران - شِر وَنگ، مدیرعامل و یکی از بنیان گذاران اچ تی سی در کنگره جهانی موبایل امسال استراتژی این شرکت برای آینده را توصیف کرد. وی اعلام کرد که چهار مورد اساسی، آینده فناوری را در دست خواهند گرفت که شامل نسل پنجم شبکه های موبایل (5G)، هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. این موارد هم اکنون نیز بسیار مورد توجه شرکت ها قرار گرفته است و انتظار می رود که در آينده محصولات بیشتری با استفاده از آنها تولید و راهی بازار شود. 
بر این اساس تمرکز شرکت هایی مانند آمازون، گوگل و فیسبوک روی هوش مصنوعی می تواند اهمیت بالای این حوزه را نشان دهد. هم اکنون نیز می توانیم مشاهده کنیم که هوش مصنوعی در برخی زمینه ها بسیار بهتر از انسان ها عمل می کند. یا حتی 5G بسیار سریع تر در حال توسعه است و به نظر نمی رسد تمامی این فناوری ها، زودگذر و تنها برای به پا کردن سروصدا در رسانه ها باشند.
در کنگره جهانی موبایل امسال، مفهوم بسیار شفاف تری از 5G ارایه شد. 
بر اساس گزارش شر ونگ، دستگاه هایی با امکان اتصال به شبکه های پرسرعت 5G، پتانسیل به وجود آوردن یک انقلاب در زمینه فناوری را خواهند داشت. اتصال 5G با پهنای باند بالا و تاخیر کم می تواند نیاز به پردازش روی خود دستگاه ها را کاهش دهد؛ بنابراین دستگاه های مبتنی بر این نوع اتصال می توانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را به کمک پردازش های ابری به آسانی اجرا کنند. هم چنین امکان توسعه و ساخت دستگاه های جدیدی مانند عینک های هوشمند و هدست های واقعیت مجازی باریک تر ممکن خواهد بود. حتی می توان به سیستم هایی کاملا متفاوت برای نمایش اطلاعات پرداخت که پردازش آن ها روی فضای ابری صورت می گیرد.
به گفته مدیر اچ تی سی، گوشی های هوشمند در آینده ممکن است با شکل و شمایلی که هم اکنون می شناسیم، تفاوت داشته باشند. تصور ما این است که از فناوری هایی مانند 5G استفاده خواهیم کرد تا نیاز به پردازش روی دستگاه را کاهش دهیم. امکان دارد که نمایشگر ها از گوشی های هوشمند حذف شوند و محتوا، روی دستگاه های واقعیت مجازی و افزوده نمایش داده شود یا این که به صورت مستقیم بر چشم های ما تابیده شود.
undefined
هوش مصنوعی نیز وظیفه مرتبط ساختن دستگاه های مختلف به یکدیگر را برعهده خواهد داشت. شر ونگ پیش بینی می کند که به زودی هوش مصنوعی، شناخت بهتری از ما نسبت به خود ما خواهد داشت. پردازش ابری نیز به کمک فعالیت های هوش مصنوعی روی دستگاه های موبایل، خواهد آمد؛ اگرچه تولیدکنندگان هم اکنون درصدد ارایه این سرویس روی گوشی های هوشمند هستند اما در حال حاضر قدرت مورد نیاز برای انجام بسیاری از موارد روی این دستگاه ها وجود ندارد. در این میان تبادل اطلاعات میان گوشی های هوشمند و سرویس های ابری رخ می دهد که نگرانی ها درباره حفظ حریم شخصی کاربران را افزایش می دهد.
با همه این تفاسیر اچ تی سی هم اکنون در بخش تولید و عرضه گوشی های هوشمندش به شدت زیانده شده و هر روز در حال از دست دادن سهم اش از بازار موبایل است. با این حال به تازگی قراردادی با گوگل منعقد کرده تا یک میلیارد دلار درآمد کسب کند و هم اکنون دو هزار نفر برای این شرکت کار می کنند. 
البته تقریبا تغییراتی در بخش مدیریت این شرکت در حال رخ دادن است و هم اکنون قسمت عمده آن توسط تیم وایو اداره می شود. شر ونگ اعتقاد دارد که اچ تی سی می تواند به کمک وایو قدمی محکم در حوزه واقعیت مجازی بردارد. هم چنین اچ تی سی ویدیویی از یک عینک هوشمند منتشر کرده که حکایت از فعالیت های این شرکت برای ورود به حوزه واقعیت افزوده در آینده دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :