آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235011
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1396 11:44
تعداد بازدید : 559

راه اندازی واحد بازرسی در اتحادیه کسب و کارهای مجازی

رییس دپارتمان کسب و کارهای نوین اتاق اصناف ایران گفت: پیش بینی ما تا سال ۱۴۰۰دستیابی به بیش از ۳۰۰ هزار کسب و کار الکترونیکی است. بنابراین وجود اتحادیه کسب و کارهای مجازی می تواند به ساماندهی این مجموعه از طریق راه اندازی بخش بازرسی کمک کند.
undefined
اتاق اصناف- طاهر فاضلی در خصوص اتحادیه و وضعیت کسب و کارهای نوین و مجازی گفت: از اردیبهشت ۹۶ اتاق اصناف ایران اقدام به زمینه سازی تشکیل اتحادیه کسب و کارهای مجازی کرد. 
وی گفت: برای ایجاد اتحادیه ابتدا انتخابات در تاریخ ۳۱ مرداد سال جاری برگزار شد و تعدادی از فعالان این عرصه انتخاب و وارد این اتحادیه شدند. 
فاضلی افزود: دلیل موفقیت و رشد کسب و کارهای مجازی وجود موانع برای اخذ پروانه کسب به صورت سنتی است مثل گرفتن اجازه های مختلف از اماکن و بهداشت و … با اینکه  در کسب و کار الکترونیکی در شروع، تعدد درخواست مجوز بسیار زیاد بود، ولی با سهولت بیشتر و هزینه کمتری امکان اخذ جواز کسب را فراهم کردیم. این روش نسبت به کسب و کار فیزیکی جهت اجاره مکان یا طراحی دکوراسیون، نیازی به سرمایه اولیه زیاد ندارد.  وی با بیان استقبال نسل جوان از این روش کسب وکار اضافه کرد: با اینکه در طراحی ایده ها تکرار زیاد وجود دارد، ایده های جذاب و خوب هم زیاد دیده می شود. او گفت: پیش بینی ما تا سال ۱۴۰۰دستیابی به بیش از ۳۰۰  هزار کسب و کار الکترونیکی است. بنابراین وجود  اتحادیه کسب و کارهای مجازی می تواند به ساماندهی این مجموعه مثلا با راه اندازی بخش بازرسی کمک کند.  فاضلی در ادامه به نظارت و حمایت دپارتمان کسب و کار نوین در اتاق اصناف پرداخت و گفت: در مواقعی که اتحادیه توان مقابله با تخلفات را نداشته باشد؛ اتاق امکان ورود دارد و گره از مشکل باز می کند.
 او با تاکید برتسریع و تسهیل روند اخذ مجوز با نظارت این دپارتمان افزود: اتاق اصناف ایران با تعامل با برخی نهادها دررابطه با پروسه گرفتن نماد یا نماد اعتماد الکترونیکی توانسته این روند را سرعت ببخشد.  رییس دپارتمان کسب و کارهای نوین در اتاق اصناف اضافه کرد: بخشی از فعالان صنفی به دلیل ترس از بلعیده شدن توسط کسب و کار نوین با ناتوانی در عرصه رقابت با این روش با کسب و کارهای الکترونیکی مقاومت می کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :