آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 234792
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1396 11:13
تعداد بازدید : 850

کیت رایانه ای کوانتومی مایکروسافت با لینوکس و مک سازگار شد

شرکت مایکروسافت اولین نسخه از کیت توسعه کوانتومی خود و همین طور زبان برنامه نویسی کوانتومی کیو مربع را با سیستم عامل های مک و لینوکس سازگار کرد.

undefined
فارس- کیت و زبان برنامه نویسی یادشده اولین بار در دسامبر گذشته عرضه شده بودند و حالا با به روزرسانی آنها کاربران بیشتری می توانند با دنیای رایانه های کوانتومی آشنا شوند.
مایکروسافت یک شبیه ساز کوانتومی هم عرضه کرده که علاوه بر ویندوز با مک و لینوکس نیز سازگاری دارد. شبیه سازهای به روزشده مایکروسافت 4 تا 5 برابر سریع تر از نمونه اول شبیه ساز عرضه شده توسط این شرکت عمل می کنند و اطلاعات یادشده به طور متن باز در دسترس علاقمندان هستند. مایکروسافت به دنبال سازگار کردن زبان برنامه نویسی پایتون با این مجموعه است و این کار را فعلا در مورد سیستم عامل ویندوز نیز انجام داده است. انتظار می رود این تحول نگارش و درک برنامه های کوانتومی را برای علاقمندان تسهیل کند.
رایانه کوانتومی ماشینی است که از پدیده ها و قوانین مکانیک کوانتوم مانند برهم نهی (Superposition)  و درهم تنیدگی (Entanglement) برای انجام محاسباتش استفاده می کند. کامپیوترهای کوانتومی با کامپیوترهای فعلی که با ترانزیستورها کار می کنند تفاوت اساسی دارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :