آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23423
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1391 11:25
تعداد بازدید : 1856

جزییات ساعت اپل فاش شد

ساعت مچی قابل انعطاف با صفحه لمسی

درخواست ثبت اختراع توسط شرکت اپل شایعات تولید ساعت این شرکت بزرگ فناوری را تقویت کرد و مشخص شده که این ساعت از یک صفحه نمایش لمسی قابل انعطاف برخوردار است.

خبرگزاری مهر- طراحی نوآورانه ساعت مچی اپل که برای نخستین بار جزییات آن منتشر شده از فناوری‌هایی بهره برده که روزی می‌تواند در رایانه قابل پوشیدن اپل نیز به کار رود.
چندی پیش در سایت‌های خبری شایعاتی درباره ساعت اپل و ظاهر آن منتشر کردند اما ظاهرا شایعات منتشر شده ارتباطی به اصل ماجرا ندارد.
این طرح در درخواست ثبت اختراع اپل یک دستگاه پوشیدنی را نشان می‌دهد که دارای یک صفحه لمسی است و روی مچ کاربر قرار می‌گیرد.
این ساعت از همان فناوری استفاده می‌کند که در خط‌کش‌های مچی دانش آموزان دوران دبستان استفاده شده است.
این درخواست یک دستگاه قابل پوشیدن روی مچ دست را توصیف می‌کند که دارای یک حالت مسطح و خمیده و صفحه نمایش قابل انعطاف است که روی نخستین لایه قابل انعطاف آن قرار گرفته است.این دستگاه مچی به مچ دست کاربر بسته می‌شود و این عمل بستن از همان فناوری الهام گرفته که در خط‌کش‌های مچی کودکان استفاده شده است، یعنی همان خط‌کش‌هایی که با ضربه روی مچ به دور آن حلقه می‌شود.
این طرح غیرمنتظره برای نخستین بار مشخص شده و نشان می‌دهد که حتی بدون اینکه استیو جابز در نقطه اوج این شرکت، اپل بازهم توانایی ایجاد شگفتی برای کاربران خود را دارد.خط‌کش‌های مچی که طی دهه‌های 90 و حتی 80 میان نوجوانان محبوب بود خط‌کش‌ها و یا دست‌بند‌هایی بود که از آهن قابل انعطاف ساخته می‌شود و با یک ضربه به سرعت به شکل حلقه‌ای ظاهر می‌شد.این دستگاه ممکن است از این توانایی برخوردار باشد که بتواند اطلاعات منتقل شده از یک دستگاه الکترونیک قابل حمل که به احتمال زیاد این دستگاه آیفون است را در صفحه خود با استفاده از ارتباطات بی‌سیم نمایش دهد.یکی از نوآوری‌های جالب که در این درخواست توصیف شده شیوه شارژ شدن این دستگاه است که در میان گزینه‌های مختلف استفاده از انرژی خورشید مورد اشاره قرار گرفته است.اپل کوچک‌ترین اظهارنظری درباره شایعات کنونی ارایه نکرده، اما برخی از طراحان تصوری که از این ساعت هوشمند در ذهن دارند را ارایه کرده‌اند.
براساس برخی گزارش‌های منتشر شده، اپل یک تیم 100 نفره از طراحان را در اختیار دارد که روی این دستگاه شبیه ساعت کار می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :