آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23419
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1391 11:19
تعداد بازدید : 606

تاثیر تحریم ها بر نمایشگاه های داخلی

مدیركل دفتر ترویج تجارت سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری 55 نمایشگاه داخلی طی 11 ماهه گذشته خبر داد.

ایلنا- مهرداد جلالی‌پور، افزود: طی 11 ماه گذشته 55 نمایشگاه بین‌المللی در محل دایمی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شده است كه از این تعداد سه نمایشگاه در خارج از سایت برگزار شد و در مجموع 58 نمایشگاه بین‌المللی در این مدت برگزار شده است.
وی با بیان اینكه به دلیل برخی مشكلات نظیر فشردگی برنامه‌ها و برگزاری اجلاس سران هفت نمایشگاه برگزار نشد افزود: این نمایشگاه‌ها به سال 92 موكول شدند.
جلالی‌پور با اشاره به بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های برگزار شده طی 11 ماهه گذشته افزود: نمایشگاه صنعت نفت با بیشترین مشاركت‌كننده در فضای بالغ بر 10 هزار مترمربع، صنعت ساختمان و صنعت غذا از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌هایی بودند كه برگزار شدند و نمایشگاه تخصصی بین‌المللی لوله و اتصالات و عایق‌های حرارتی و رطوبتی نیز جزو كوچك‌ترین نمایشگاه‌هایی بودند كه امسال برگزار شدند.
جلالی‌پور با بیان اینكه تحریم‌ها و سیاست‌های خارجی روی برگزاری نمایشگاه‌ها بی‌تاثیر نبوده‌اند افزود: مشاركت‌كنندگان خارجی دو گروه هستند یا گروهی كه در ایران نمایندگی دارند یا گروهی كه مستقیم از خارج از كشور می‌آیند كه این گروه مشكل چندانی نداشتند و امسال هم همان 200 یورو را پرداخت كردند اما نمایندگی‌هایی كه در ایران بودند برای تبدیل ریال به ارز با مشكل مواجه شدند.
وی با اشاره به برگزاری تعداد نمایشگاه‌های خارجی در 11 ماه گذشته گفت: در این مدت 78 نمایشگاه خارجی متقاضی بودند كه از این تعداد 62 عنوان مجوز دریافت كردند.
وی تعداد نمایشگاه‌های خارجی بین‌المللی را در این مدت 38 عنوان اعلام كرد و گفت: از این تعداد شش عنوان به صورت اختصاصی جمهوری اسلامی‌ایران برگزار شد و 18 عنوان نیز برگزار نشدند.
وی با اشاره به تعداد مشاركت‌كنندگان در این نمایشگاه‌ها گفت: یکهزار و 200 شركت در فضایی بالغ بر 22 هزار مترمربع در نمایشگاه‌ها خارجی حضور داشتند.
جلالی‌پور با اشاره به مهم‌ترین كشورهایی كه نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در آنها برگزار شد گفت: به ترتیب اولویت عراق، چین، افغانستان، لبنان، آلمان و مالزی جزو كشورهایی بودند كه طی 11 ماه گذشته پذیرای نمایشگاه‌های جمهوری اسلامی ‌ایران بوده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :