آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23416
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1391 11:14
تعداد بازدید : 480

رییس شورای اصناف:

قاچاق، تولیدکنندگان ایرانی را به دلالی کشانده است

تغيير و افزايش قيمت کالا در بازار به دليل نوسانات نرخ ارز و تاثير تشديد تحريم هاي اقتصادي است.

خبرگزاری موج- قاسم نوده فراهاني، رييس شوراي اصناف کشور، با اعلام اين مطلب گفت: قيمت‌گذاري کالا و خدمات به اصناف واگذار نشده و ما در اين زمينه هيچ نقشي نداريم.
وي افزود: شايد برخي مدعي شوند که قيمت‌گذاري‌ها را به اصناف واگذار کرده‌اند اما به طور قطع اين امر در واقعيت رخ نداده است.
نوده فراهاني با اشاره به افزايش لحظه‌اي قيمت کالا در بازار گفت: بايد تاثير تحريم‌ها روي اقتصاد کشور را بپذيريم و براي عبور از آنها چاره‌انديشي کنيم، زيرا گراني‌ها ناشي از تحريم‌ها و نوسانات نرخ ارز است و اصناف در افزايش قيمت‌ها و يا قيمت‌گذاري‌ها نقشي ندارند.رييس شوراي اصناف افزود: افت توليد، کاهش قدرت رقابت‌پذيري کالاهاي ايراني و تعطيلي واحدهاي توليدي از تبعات ورود کالاي قاچاق به بازار است.وي گفت: قاچاق کالا به سهولت اقتصاد ايران را به نابودي کشانده و ناهنجاري‌هاي اجتماعي را افزايش داده تا جايي که در شرايط موجود عدم تامين نقدينگي مورد نياز واحدهاي توليدي و افزايش قاچاق کالا در بازار موجب شده تا بنگاه‌هاي اقتصادي ما به تعطيلي کشانده شوند.
اين فعال صنفي گفت: از آنجا که قاچاق کالا زمينه کاهش قدرت رقابت‌پذيري واحدهاي توليدي را مهيا کرده است بنابراين محصولات ايراني در بازار داخلي نيز چندان مورد توجه قرار نمي‌گيرند زيرا اجناس قاچاق به مراتب با نرخ ارزان‌تري عرضه مي‌شود.
رييس شوراي اصناف گفت: عدم رقابت‌پذيري محصولات ايراني و افزايش کالاي قاچاق در بازار موجب تعطيل شدن واحدهاي توليدي شده و توليدکنندگان ما به دلالي روي آروده‌اند زيرا توليد با شرايط موجود چندان مقرون به صرفه نيست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :