آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23410
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1391 11:5
تعداد بازدید : 473

معاون سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد

مجوز« ایرانیان نت» برای فیبرکشی انحصاری است، نه ارایه محتوا

به گفته معاون سازمان تنظیم مقررات، ایرانیان نت به مدت پنج سال برای فیبرکشی مجوز انحصاری دارد و مجوز این اپراتور برای ارایه محتوا اختیاری است.

خبرگزاری فارس- لطف‌الله سبوحی در خصوص اینکه در پروانه‌ای که سال گذشته برای اپراتور فیبرنوری صادر ‌شده دقیقا اختیارات این اپراتور چیست، گفت: براساس پروانه‌ای که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اپراتور ایرانیان‌نت اعطا شد، این اپراتور هم فیبر می‌کشد و هم روی فیبر سرویس باند پهن ارایه
می‌کند.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: در صورتی که این مجوز به این شکل ارایه نمی‌شد انگیزه اقتصادی برای ایجاد این اپراتور وجود نخواهد داشت. اصلا منطقی نیست که ایرانیان‌نت‌ فیبر بکشد و محتوا را شخص دیگری ارایه کند.
وی افزود: از این رو براساس پروانه‌ اپراتور ایرانیان‌نت، این اپراتور می‌تواند روی فیبر سرویس ارایه کند اما این خدمت انحصاری نیست.
معاون رگولاتوری گفت: انحصار پنج ساله در مورد فیبرکشی است؛ به این معنی که در مدت این پنج سال به موازات ایرانیان‌نت به شرکت دیگری مجوز فیبرکشی داده نخواهد شد.
سبوحی گفت: ایرانیان‌نت می‌تواند به ارایه خدمات محتوایی وارد شود اما این خدمت انحصاری نیست و اگر شرکت‌های دیگر هم خواستند از طریق شبکه ایرانیان‌نت محتوا ارایه کنند ایرانیان‌نت نمی‌تواند ممانعت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :