آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233892
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1396 5:7
تعداد بازدید : 783

سهم ناچیز بخش از صد شرکت برتر در سال مالی 95

مخابرات، همراه اول و آسان پرداخت برترین شرکت های فاوای ایران

تنها 39 شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات در میان 500 شرکت برتر ایران در سال 1396 (سال مالی 95) قرار گرفتند.
undefined
فناوران- سازمان مدیریت صنعتی روز گذشته و به رسم هر ساله، اسامی 500 شرکت برتر ایران را اعلام کرد که در میان آنها نام 38 شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات (7/8 درصد) به چشم می خورد.
براساس این گزارش نامی از شرکت های فاوا در میان 10 شرکت برتر ایران نیست و شرکت مخابرات ایران با فروش 144 هزار و 922 میلیارد ریال در رتبه 11 قرار دارد. شرکت مخابرات سال گذشته با 121 هزار میلیارد ریال فروش در رتبه 14 قرار داشت.
شرکت ارتباطات سیار دومین شرکت برتر ICT از نظر میزان فروش است. این شرکت نه تنها توانست با بهبود جایگاه خود در این رده بندی از رتبه 21 به رتبه 19 دست یابد که فروش خود را برای نخستین بار از مرز 100 هزار میلیارد ریال گذراند. براساس این گزارش میزان فروش این شرکت از حدود 89 هزار میلیارد ریال در سال 94 به 102 هزار و 656 میلیارد ریال در سال 95 رسید.
شرکت آسان پرداخت پرشین با فروش 29 هزار و 854 میلیارد ریال در رتبه 48، شرکت گروه فن آوران هوشمند بهسازان فردا با 16 هزار و 267 میلیارد ریال فروش رتبه 70 و شرکت خدمات انفورماتیک با فروش  14 هزار و 919 میلیارد ریال رتبه 78 را کسب کرده است. شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک با رتبه 87 و پرداخت اول کیش با رتبه 94 دیگر نمایندگان صنف فاوا در میان 100 شرکت برتر هستند تا در این بخش فاوا تنها 7 درصد جایگاه ها را در اختیار داشته باشد.
براساس این گزارش مراسم اعلام بیستمین رتبه بندی صد شرکت برتر ایران روز گذشته با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر محمدعلی محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، مهندس مجید درویش مدیر مرکز رتبه بندی شرکت های برتر و دبیر همایش، دکتر منصور معظمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و جمعی از مسوولان کشوری و مدیران بنگاه های اقتصادی کشور در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد.
سازمان مدیریت صنعتی ایران، به عنوان تنها متولی رسمی و معتبر ارزیابی صنایع کشور، از سال ۱۳۷۷ اقدام به رتبه بندی شرکت های برتر ایران کرده و بیستمین رتبه بندی صورت گرفته بر اساس عملکرد سال ۱۳۹۵ شرکت ها بوده است.

همراه اول، برترین اپراتور موبایل
براساس این گزارش در بیستمین رتبه بندی صد شرکت برتر ایران، همراه اول در تمامی شاخص های ارزیابی، بالاتر از سایر اپراتورهای تلفن همراه کشور قرار گرفت.
بر این اساس، شرکت ارتباطات سیار ایران در بین پانصد شرکت برتر ایران از نظر شاخص های «بالاترین ارزش بازار» رتبه دوم، «بیشترین سودآوری» رتبه سوم، «بالاترین ارزش افزوده» رتبه هشتم و در شاخص «بیشترین فروش» با دو رتبه ارتقا در مقایسه با سال گذشته، رتبه نوزدهم را کسب کرد.
 همچنین از شرکت های وابسته به شرکت ارتباطات سیار ایران، شرکت پرداخت اول کیش (جیرینگ) شرکت اول از نظر «بهره روی کل عوامل» و رتبه سوم «شاخص فروش» و شرکت نقش اول کیفیت (ناک) رتبه پنجم «شاخص فروش» را در میان شرکت های «گروه ارتباطات و مخابرات» کسب کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :