آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233890
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1396 5:0
تعداد بازدید : 1187

اتحاد وزارت کشور و ارشاد برای قانون نویسی در حوزه فاوا

وزیر کشور اعلام کرد که این وزارت خانه با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قوانین لازم را برای فعالان فضای مجازی تدوین کرده و به مجلس یا شورای عالی فضای مجازی ارسال می کند.
undefined
فناوران- 70 نفر از فعالان فضای مجازی که ظاهرا از سوی مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شده بودند، با وزیر کشور دیدار و گفت وگو کردند.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور درباره این دیدار گفت: 70 نفر از کسانی را که در حوزه فضای مجازی فعالیت مناسبی دارند، دعوت کرده و گلایه ها و صحبت های شان را شنیدیم. همکاران ما در سازمان مبارزه با مواد مخدر و معاونت اجتماعی وزارت کشور نیز نکاتی را بیان کردند.
وی افزود: برای فعالیت در فضای مجازی قانون مناسبی وجود ندارد و ما اعلام آمادگی کردیم که با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قانون مناسبی را تدوین کنیم. این قانون می تواند در مجلس شورای اسلامی یا در شورای عالی فضای مجازی تصویب شود.
رحمانی فضلی گفت: با این حال از آنجا که تصویب قانون زمان بر است، به دوستان پیشنهاد کردیم که در قالب NGO جمع شوند. ایجاد تشکل سبب سازماندهی آنها شده و از این طریق حمایت های دقیق تری صورت می گیرد.
رحمانی فضلی با بیان اینکه در این جلسه بر وجود اصل تغییرات تاکید شد، گفت: مدیریت تغییرات، ضرورت استفاده از تکنولوژی موجود، وجود آسیب ها و قوت ها و ساماندهی وضع موجود از مواردی بود که دو طرف بر آن تاکید داشتند.
وی گفت: سازمان امور اجتماعی کشور به عنوان متولی مکلف شد جلسات مستمری با فعالان فضای مجازی داشته باشد تا بتوان از آنها حمایت جدی تری داشته و از این جریان، ظرفیت، پتانسیل و تکنولوژی در جهت مناسب و موثر استفاده بیشتری شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :