آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233756
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396 11:46
تعداد بازدید : 934

گوشی های هوشمند به جنگ چاله های خیابان می روند

کنترل کیفیت آسفالت صدها هزار کیلومتر راه و جاده در نقاط مختلف یک کشور پهناور کار ساده ای نیست و کمبود بودجه و کارمند این دشواری را دوچندان می کند.اما استفاده ترکیبی از گوشی های هوشمند و فناوری هوش مصنوعی می تواند تا حد زیادی به حل این مشکل کمک کند.
undefined
مهر- شرکتی به نام رودبوتیکس الگوریتم هوش مصنوعی تازه ای را ابداع کرده که با استفاده از دوربین گوشی های هوشمند می تواند به طور مداوم کیفیت و شرایط آسفالت جاده های مختلف را کنترل کند.
این الگوریتم هوشمند با دریافت تصاویر تهیه شده از آسفالت جاده های مختلف و بررسی آنها گزارشی جامع از مشکلات جاده های گوناگون تهیه می کند و محصول نهایی آن یک نقشه پویا برای درک وضعیت جاده ها، خیابان ها، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری و پل ها و بررسی مسوولان است.
اطلاعات این نقشه با توجه به دریافت داده های جدید از طریق دوربین گوشی های هوشمند به طور مرتب به روز می شود و با توجه به اینکه امروزه همه افراد گوشی هوشمند دارند، عملیاتی کردن این طرح به سادگی ممکن 
است.
برای اجرای این طرح تنها کافی است یک گوشی عادی با دوربین روشن روی داشبورد یک خودرو نصب شود. 
برنامه هوش مصنوعی طراحی شده به طور خودکار ضبط تصاویر ویدئویی و عکس برداری از جاده را آغاز می کند. 
سپس این اطلاعات با متصل شدن به اولین شبکه وای – فای قابل اعتماد برای مرکز ارسال و پردازش می شوند.
فناوری یادشده به طور آزمایشی در ۲۲ شهر آمریکا و در هشت ایالت این کشور استفاده شده و قرار است به زودی در کشورهای دیگری نیز مورد استفاده واقع شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :