آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233719
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396 10:48
تعداد بازدید : 805

استفاده از فناوری شناسایی چهره در دوربین های مداربسته

به زودی دوربین های مداربسته به فناوری جدید تشخیص چهره مجهز خواهند بود که قادرند چهره افراد را با دقت 99 درصدی در میان جمعیت شناسایی کنند.
undefined
ایسنا – بر اساس گزارش دیلی میل، دو شرکت در حال همکاری با هم هستند تا یک فناوری جدید تشخیص و شناسایی چهره را در دوربین های مداربسته توسعه دهند.
این فناوری به عنوان بخشی از همکاری میان دو شرکت انویدیا و استارت آپ امنیتی انی ویژن (AnyVision) در حال توسعه است.
در راستای این همکاری، تراشه های گرافیکی انویدیا برای پلات فرم شناسایی انسان استفاده می شوند که ازسوی شرکت انی ویژن توسعه خواهد یافت.
در این پروژه، دوربین ها به فناوری تشخیص چهره مجهز هستند که می توانند افراد و مسیر حرکتی آنها را هم در داخل و هم در خارج از خانه به طور خودکار شناسایی کند.
در این فناوری، اطلاعات زنده به یک ماشین که توسط الگوریتم هایی تجزیه و تحلیل شده است، ارسال می شود و سپس چهره انسان را با بانک اطلاعاتی مقایسه می کند.
شرکت انی ویژن می گوید: این سیستم که در نوع خودش بهترین است، می تواند ارتباط میان شماره تماس ها و همکاران آنها را با استفاده از شبکه های اجتماعی پیدا کند.البته این شرکت مشخص نکرده است که چه اطلاعاتی از شبکه های اجتماعی جمع آوری خواهد شد.
انی ویژن ادعا می کند که این دوربین می تواند با دقت 99 درصد، هر فرد را حتی در یک مکان بزرگ و شلوغ شناسایی کرده و تشخیص دهد.
این شرکت امیدوار است که این دوربین های مجهز به فناوری تشخیص چهره برای کمک به شناسایی مجرمان، تروریست ها و افرادی که گم شده اند، استفاده شود تا فضای شهرها امن تر شوند.
نی ویژن همچنین به این نکته اشاره کرد که این فناوری برای محافظت از اطلاعات شخصی که ازسوی دوربین های مداربسته جمع آوری شده است نیز کاربرد دارد.
این استارت آپ همچنین یک اپلیکیشن دارد که می تواند در گوشی های هوشمند و تبلت ها در دسترس باشد. این فناوری در دوربین های مداربسته دستگاه های خودپرداز نیز قابل استفاده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :