آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233686
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396 10:9
تعداد بازدید : 854

خسرو سلجوقی مجری توسعه خدمات فاوای کودک و نوجوان شد

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خسرو سلجوقی به عنوان مجری سند حمایت و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان منصوب شد.
undefined
فناوران- در بخشی از حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آمده است: در راستای اقدامات اجرایی سند تبیین الزامات حاکم بر شبکه ملی اطلاعات، مطابق با مواد (32و33) منشور حقوق شهروندی و با هدف پشتیبانی و گسترش فضای مجازی سالم، ایمن و مفید برای کودکان و نوجوانان و نظر به تخصص و تجارب ارزنده جناب عالی به موجب این حکم به عنوان «مجری سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان» (تدوین شده از سوی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) منصوب می شوید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکم خسرو سلجوقی به مواد 32 و 33 منشور حقوق شهروندی اشاره کرده است. 
براساس بند 32 این قانون کودکان حق دارند به اطلاعات مناسب با سن خود دسترسی داشته باشند و نباید در معرض محتوای غیراخلاقی، خشونت آمیز یا هر نوع محتوایی قرار گیرند که موجب غلبه ترس یا بروز آسیب جسمی یا روانی شود. همچنین در ماده 33 هم آمده است: حق شهروندان است که آزادانه و بدون تبعیض از امکان دسترسی و برقراری ارتباط و کسب اطلاعات و دانش در فضای مجازی بهره مند شوند. این حق از جمله شامل احترام به تنوع فرهنگی، زبانی، سنت ها و باورهای مذهبی و مراعات موازین اخلاقی در فضای مجازی است. ایجاد هرگونه محدودیت مانند فیلترینگ، پارازیت، کاهش سرعت یا قطعی شبکه بدون مستند قانونی صریح ممنوع است.
براساس این گزارش پیش نویس سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان 13 آبان ماه و به مناسبت روز دانش آموز منتشر شد.
در این طرح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چند وظیفه محوری شامل آموزش، فرهنگ سازی و ترویج فضای مجازی حوزه کودک و نوجوان، فراهم سازی زیرساخت های ارتباطی، محتوایی و اعتماد و توسعه بازار و مقاوم سازی کسب و کار برای خود تعریف کرده است.
همچنین مطابق با این محورها، مقرر شده است که ضمن تعریف دقیق شاخص ها و نحوه سنجش، مکانیزم سالیانه ای برای پایش مقادیر مورد توجه قرارگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :