آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233676
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396 9:54
تعداد بازدید : 401

با گارانتی «انفورماتیک گستر»

«بلو» گوشی هایش را به ایران آورد

شرکت آمریکایی بلو با همکاری شرکت انفورماتیک گستر به شکل رسمی گوشی هایش را به بازار ایران وارد کرد.
undefined
فناوران- شرکت بلو پروداتکس طی یک نشست خبری در سازمان نظام صنفی تهران، گوشی هایش را به بازار ایران معرفی کرد. 
در این نشست، احسان اعتباری فریمانی مدیر فروش بلو پروداتکس اعلام کرد که این کمپانی هم اکنون به بیش از 40 کشور دنیا گوشی صادر می کند و رشد سریعی در افزایش میزان سهمش در بازار دنیا داشته است؛ چرا که بازار هدف این برند، گوشی های مقرون به صرفه و رفع نیاز های فردی و روزمره است.
بر اساس گزارش مدیر فروش بلو در ایران، این کمپانی بیش از 50 میلیون دستگاه گوشی عرضه کرده است و برخلاف سایر شرکت ها که گوشی ها را به شکل لاک شده در اختیار مشتریان قرار می دهند تا گوشی فقط در شبکه اپراتور خاصی فعال باشد، بلو از ابتدا گوشی هایش را به شکل آنلاک عرضه کرده است تا مشتری خود اپراتور مورد نظرش را انتخاب کند.
وی اعلام کرد که بلو دو سال پیش دفتری در هنگ کنگ ایجاد کرد تا به یک برند جهانی تبدیل شود. 
به گفته فریمانی، 600 هزار دستگاه گوشی در ماه فروش می رود که درآمد حاصل از آن در سال معادل 2/2 میلیارد دلار (10 هزار میلیارد تومان) برآورد می شود.
وی همچنین آمار فروش گوشی در ایران را سالانه 7/2 میلیون دستگاه با میانگین قیمت 1/4 میلیون تومان اعلام کرد که از این رقم 103 میلیون دستگاه در ماه در رنج قیمت 500 هزار تومانی به فروش می رسد.
بر اساس گزارش مدیر فروش شرکت بلو درایران، بزرگ ترین رقیب شرکت بلو، هوواوی و تکنو هستند و هم اکنون میزان فروش بلو در ایران به 20 هزار دستگاه در ماه می رسد و 3/3 درصد از سهم بازار موبایل کشور را در اختیار دارد.
فریمانی پیش بینی کرد که این رقم تا سال آینده به 40 هزار دستگاه در ماه برسد و به این ترتیب میزان سهم بلو در بازار ایران به 6/6 درصد خواهد رسید.
در ادامه حسین غروی رام، مدیرعامل انفورماتیک گستر اعلام کرد که پس از آزمایش نمونه های مختلف گوشی های بلو و میزان بسیار کم خرابی گوشی ها به این نتیجه رسیدیم که با این کمپانی برای ارایه خدمات پس از فروش همکاری کنیم.
به گفته غروی رام،  از این برند تنها 0/28 درصد آمار خرابی گزارش شد و میزان برگشتی گوشی ها بسیار کم بود که به این ترتیب این رقم بسیار جالب است و نشان می دهد که رضایت مشتری از این گوشی ها بسیار بالاست.
اکبر جعفری، مدیر خدمات پس از فروش این شرکت نیز اعلام کرد که دفتر مرکزی خدمات پس از فروش بلو در تهران قرار دارد اما در کلیه مراکز استان ها نمایندگی خدمات پس از فروش را ایجاد کردیم. ما دستورالعمل های مشخصی را برای کل کشور در نظر گرفتیم و حداکثر تا 3 روز پاسخگوی مراجعان هستیم البته در 80 درصد موارد زمان پاسخگویی ما بیش از یک روز نخواهد بود. 
احسان اعتباری فریمانی، مدیر فروش شرکت انفورماتیک گستر با بیان مدل های موجود در بازار ایران گفت: در حال حاضر بالغ بر 25 مدل در بازار ایران قابل تهیه هستند که تا یک ماه آینده این تعداد به بیش از 35 مدل افزایش خواهد یافت. این گوشی ها از حدود قیمت 50 هزار تومان تا 2 میلیون تومان را شامل می شوند. گوشی های بلو در حال حاضر در هر دو گروه گوشی های غیرهوشمند و هوشمند، مقرون به صرفه ترین گوشی های موجود در بازار هستند.  مدیر فروش انفورماتیک گستر با بیان حجم فروش بالای مدل های بلو در بازار ایران گفت: مدل Z3 Music با قیمت کمتر از 60 هزار تومان، پرفروش ترین کالای ما در تمام استان ها و مقرون به صرفه ترین گوشی در میان تمام مدل های بازار است. در میان مدل های آندروییدی نیز مدل Advance 4.0 L3 با بهای کمتر از 200 هزار تومان بهترین قیمت را در میان مدل های آندروییدی بازار ایران دارد. 
اعتباری در ادامه با بیان موفقیت های این برند در فروش آنلاین گفت: بلو طی ماه های گذشته در میان پرفروش ترین برندهای موبایل دیجی کالا قرار داشته و توانستیم رکورد خوبی در حراجمعه بامیلو داشته باشیم. سایت بولد موبایل (boldmobile.ir) نیز از دیروز به طور رسمی معرفی و کار خود را آغاز کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :